Koncert Chóru „DOMINANTA” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie / TWK 2018


Szczegóły wydarzenia


Na poniedziałkowy koncert kolęd Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaplanlowało koncert laureata zeszłorocznej edycji Tyskich Wieczorów Kolędowych. W kościele pw. św. Benedykta wystąpi Chór Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod dyr. Małgorzaty Langer-Król.

Chór DOMINANTA Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie został założony w 1970 roku. Pierwszym, długoletnim dyrygentem był Śp. Zbigniew Ciuraba. Od 2008 roku chór prowadzi Małgorzata Langer-Król -absolwentka z wyróżnieniem krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Adama Korzeniowskiego. Ma na swoim koncie tysiące koncertów i nagrań zarówno jako dyrygent, jak i śpiewaczka. Trzy nagrody indywidualne dla najlepszego dyrygenta oraz kilka nagród za nagrania w tym prestiżową l’Orfee D’or”.

DOMINANTA jest chórem mieszanym liczącym około 45 osób. Zespół składa się w większości ze studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Reprezentuje on swoją uczelnię podczas wielu koncertów, wydarzeń, festiwali i konkursów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Podczas 48-letniej działalności chór występował w takich krajach, jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Austria, Dania, Holandia, Czechy, Słowacja, Litwa, Grecja, Turcja, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Kazachstan, Rosja, Macedonia, Malta.

Repertuar chóru obejmuje utwory polskie i zagraniczne, od renesansu po współczesną muzykę, także rozrywkową. Obok utworów a cappella, chór wykonuje wielkie formy muzyczne z towarzyszeniem orkiestry lub fortepianu.

 Zapraszamy!

post_wieczory-koledowe_3