Kino FreeLove: „Zabawa Zabawa” reż. Kinga Dębska


Szczegóły wydarzenia


Zabawa, zabawa i… po zabawie. Listopadowe Kino FreeLove, na które Miejskie Centrum kultury w Tychach zaprasza do Sali Kameralnej 8 listopada o 19.00 poruszy temat kobiet na zakręcie. Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska wcielają się w rolę bohaterek, których życie tylko z pozoru jest normalne, pełne sukcesów zawodowych. Pod powierzchnią kariery kryją się problemy, na które remedium jest uzależniające i powoduje zbliżanie się do granicy, z której nie ma odwrotu. Trzy historie, coraz mocniejsze drinki, Teresa, Magda i Dorota oraz ich partnerzy przeżywający rodzinne dramaty z alkoholem i odwykiem w tle – to składa się na film Kingi Dębskiej „Zabawa Zabawa”.

W produkcji z 2018 roku zobaczymy wspomniane Agatę Kuleszę, Dorotę Kolak oraz obiecującą Marię Dębską oraz m.in. Marcina Dorocińskiego, Mirosława Bakę i Mariana Dziędziela. Poznajemy trzy oblicza alkoholizmu kobiecego –  dziedziczny (syndrom DDA), wynikający z nadmiaru obowiązków i stresów wynikających z wykonywanego zawodu oraz będący sposobem, by zapomnieć i wyprzeć choć na jeden moment grzechy swych bliskich. Nad bohaterkami ciąży widmo terapii rozumianej jako największa życiowa porażka, jako udręka i poniżenie. Mimo wszystko pojawia się nadzieja – ale czy szanse zostaną wykorzystane?

„Zabawa Zabawa” to kolejna ciekawa propozycja Kingi Dębskiej kojarzonej z filmem „Moje córki krowy”, nagrodzona w bieżącym roku nagrodą publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera oraz specjalnymi wyróżnieniami aktorskimi dla głównych bohaterek filmu.

Zapraszamy na seans 8 listopada o godzinie 19.00 do Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, ul. Boh. Warszawy 26.

Wstęp wolny