Future Shorts Jesień- krótkie metraże w Klubie Wilkowyje MCK


Szczegóły wydarzenia


FUTURE SHORTS JESIEŃ w Klubie Wilkowyje MCK

12.10. godz. 19.00 

wstęp wolny

PROGRAM:
1. Les Miserables
reż. Ladi Ly, Francja 2017, fabuła, 17 min.

We współczesnym paryskim przedmieściu z powieści Victora Hugo, nowo przeniesiony policjant odkrywa obraźliwe praktyki pracy dwóch weteranów. Kiedy młody chłopak nagrywa ich działania, społeczność jest na skraju buntu.

2. Sing
reż. Kristóf Deák, Węgry 2016, fabuła, 25 min.

Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole – śpiew w sławnym szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Mimo to okazuje się, że opiekunka chóru nie jest tak inspirującym nauczycielem, za jakiego jest uznawana. Film uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy fabularny film krótkometrażowy w 2016r. 

3. The Blaze – Territory
reż. The Blaze, Francja 2017, teledysk, 6 min.

Młody mężczyzna powraca do odległego miejsca, które kiedyś nazywał domem, Algierii. Wraz z charyzmatycznym bohaterem, poruszającym się między gwałtownością a wrażliwością, teledysk ten uosabia gniew The Blaze, którzy wyprodukowali nie tylko muzykę, ale również teledysk, napędzany autentyczną zręcznością. 

4. Rocknrollers
reż. Daan Bol, Holandia 2016, fabuła, 24 min.

Poruszająca opowieść o dojrzewaniu, depresjii, uzdrawiającym wpływie muzyki oraz przyjaźni.

5. Batrachian’s Ballad
reż. Leonor Teles, Portugalia 2016, eksperyment, 11 min.

Podobnie jak Cyganie, ceramiczne żaby nie pozostają niezauważone dla bacznego obserwatora. “Batrachian’s Ballad” pojawia się w kontekście wieloznaczności. Film, który ingeruje w rzeczywistość portugalskiego życia codziennego, ukazując go jako formę bajki o ksenofobicznym zachowaniu.

Future Shorts Jesień opowiada o sile wspólnoty i przyjaźni – emocjonującym powrocie młodego mężczyzny do ojczyzny oraz o grupie nastolatków, wspierającej się wzajemnie w trudach dorastania. Będzie także o dylematach moralnych – dziewczynce odrywającej sekret nieuczciwej nauczycielki chóru szkolnego, a także o policjancie walczącym o godne poszanowanie jego zawodu.

W programie znajduje się pięć krótkometrażowych produkcji – trzech fabularnych, jeden film eksperymentalny oraz teledysk muzyczny m. in. z Holandii, Węgier i Portugalii.

Klub Wilkowyje MCK
ul. Szkolna 94
32 227 26 22
klub@mck.tychy.pl