Dzień Dziecka pod hasłem „Zabawy naszych rodziców” w ogrodzie MCK


Szczegóły wydarzenia


1 czerwca ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zamieni się w podwórko z dawnych lat! To tu w ramach Dnia Dziecka pod hasłem „Zabawy naszych rodziców” przeniesiemy się w przeszłość, by pokazać najmłodszym jak świetnie bawić się bez komputerów, kablówki czy telewizora. Dzięki współpracy z kreatywnymi instytucjami edukacyjnymi, w otoczeniu przyrody zapowiada się iście epicka zabawa.

Program:
15:00
Premiera książki „Przygody zbója Barubara” (projekt realizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury) oraz wspólne czytanie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

16:00
Spektakl „Piraci” w wykonaniu Fabryka Kultury.

17:00
Tańce ludowe z Kapelą Fedaków.

Czekają zdrowe smakołyki, harcerskie klimaty, a ponadto zajęcia plastyczne, ceramiczne, przyrodnicze i recyclingowe. Nie zabraknie również tajemniczej postaci Barubara. Wszystko to dzięki współpracy lokalnych twórców i przedsiębiorców! Wspomniane atrakcje mają na celu uwrażliwianie dzieci na kontakt z naturą, rozbudzanie kreatywności i promowanie wydarzeń kulturalnych dla najmłodszych!

Będą z nami:
Szkoła Demokratyczna w Tychach, Teatr Fabryka Kultury, Inny Czas, Kapela Folk Śląski, Pracownia Edukacji Żywej, Centrum Kreatywnej Edukacji Dziecięcej Brikolandia, Fundacja JemyEko, Mini Rodeo – pracownia rękodzieła, II Tyski Szczep Harcerski „Horyzonty”.

Nie zabraknie mieszkańców Tychów zaangażowanych w promocję kultury! To właśnie oni zaproszą nas na wspólne czytanie bajki „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Odkryjemy także tajemnice książki „Przygody zbója Barubara” napisanej przez tyszanina, Bartłomieja Szymczyka, wydanej w ramach Tyskiego Banku Kultury – to będzie wielka premiera!