Czwartek z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK #TANGO1918


Szczegóły wydarzenia


teatr_wydarzenie_kultura-1Czwartek  z Teatrem  dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK

#TANGO 1918

24.10. godz. 19.00

bilety 15 zł, rezerwacja miejsc

tel.: 32 227 26 22/691 770 344

klub@mck.tychy.pl

 

Wszystkich wielbicieli aktorstwa rewelacyjnej Izabeli Noszczyk zapraszamy pod koniec października do Klubu Wilkowyje MCK na Czwartek z Teatrem dla Dorosłych.

Punktem wyjścia do napisania sztuki była rodzinna historia autora. Dziadek Pawła Kamzy, Tadeusz Karłowski ( 1893 – 1936 ) była jednym z inicjatorów wybuchu wielkopolskiego w Jutrosinie i okolicy. Z tamtych czasów zachowały się oryginalne listy Tadeusza Karłowskiego do jego przyszłej żony Niny – Janiny Bartoszewicz ( 1905 – 1938 ) malarki. „#TANGO1918” nie jest przedstawieniem dokumentalnym, a historycznych losy bohaterów stały się pretekstem do napisania współczesnego tekstu literackiego.

Akcja przedstawienia dzieje się współcześnie w rozgłośnia Radia Tango, gdzie pracują dwie dziennikarki: Ada – dziennikarka w dziale kultura i Katarzyna – dziennikarka w dziale sportowym. Ada postanawia wyjechać na służbową delegację do Niemiec i zbadać losy Niemców, którzy walczyli ramię w ramię z powstańcami wielkopolskimi. Ada pragnie spotkać się z ich rodzinami i zbadać co wiedzą na ten temat. W trakcie swoich poszukiwań natrafia na tajemniczy dziennik. Jego autor w czasie I Wojny Światowej pracował w niemieckim wywiadzie i w marcu 1918 roku była świadkiem podpisania przez Rosję i Niemcy pokoju w Brześciu. W swoim dzienniku pisze, że tajne rozmowy zostały potajemnie nagrane a płyty ukryte.  Dziennikarka postanawia za wszelką cenę odszukać tajemnicze płyty i tu właśnie zawiązuje się sensacyjny wątek sztuki.

Autorski tekst Pawła Kamzy „#TANGO1918” powstał z okazji obchodów 100-lecia uzyskania przez Polskę Niepodległości. To wyjątkowy moment na poruszenie przez sztukę tak ważnego tematu jakim jest historia Polski i historia Regionu. Co dzisiaj dla Nas znaczy Powstanie Wielkopolskie, co dzisiaj dla Nas znaczy Wolność?

Spektakl # TANGO1918 realizatorzy:

Izabela Noszczyk, jako ADA – dziennikarka w Dziale Kultura

Edyta Torhan, jako KATARZYNA – dziennikarka w Dziale Sportowym

Tekst i reżyseria: Paweł Kamza

Muzyka: Paweł Moszumański

Scenografia i kostiumy: Izabela Kolka

Reżyseria ruchu: Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska

Reżyseria światła/Asystent reżysera: Sebastian Nowicki

czas trwania: 75 minut – bez przerwy

Izabela Noszczyk – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.  Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od roku 2008 związana na stałe z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi.  Współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie, gdzie zagrała w przedstawieniach: „Grubaska”, „Komedia w ciemno” i „Shirley Valentine”. Współzałożycielka prywatnego Teatru – Scena Poczekalnia.

Edyta Torhan – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.  Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu i Teatru Nowego w Warszawie Współpracuje z Terem Modrzewskiej w Legnicy i Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Zagrała w około 20 przedstawieniach teatralnych, 10 filmach, 20 serialach i licznych etiudach szkolnych.

Spektakl realizowany przez:

Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych i Teatr Miejski w Lesznie- projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach zadania publicznego pod nazwą :  Listy, nie-bajki o Powstaniu Wielkopolskim – czyli teatralny projekt familijny. 

Klub Wilkowyje MCK

ul. Szkolna 94

tel.: 32 227 26 22/691 770 344

klub@mck.tychy.pl