„Brr… bardzo zimno!”- pokaz eksperymentów Laboratorium Pana Korka w Letnim Ogrodzie Sztuk Wszelakich MCK


Szczegóły wydarzenia


Na wolną niedzielę i wakacyjny upał najlepszy jest… Letni Ogród Sztuk Wszelakich! Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na kolejne spotkanie w ogrodzie przy Boh. Warszawy 26. W piątek 10 lipca o 18.00 spotkamy się tu z eksperymentami w Laboratorium Pana Korka, poświęconymi tematyce ciekłego azotu i doświadczeń, które mrożą krew w żyłach w temperaturze −150 °C . Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

Sympatyczna ekipa w kolorowych fartuchach udowadnia, że nauka nie musi być nudna i niezrozumiała. Każde spotkanie z Laboratorium Pana Korka to fascynująca przygoda.

Tym razem Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka przyjadą do Tychów, żeby przybliżyć nam piękno nauki w formie wybuchowego i odjazdowego pokazu… kriogeniki, czyli dziedziny nauki zajmującej się badaniem i wykorzystaniem właściwości ciał w ekstremalnie niskich temperaturach. Za graniczną wartość temperatury w kriogenice przyjmuje się −150 °C (123 K), a to oznacza, że naprawdę będzie bardzo zimno!

 

Naukowcy zdobyli zaufanie Ewy Drzyzgi w „Rozmowach w Toku” i Marzeny Rogalskiej w „Pytanie na Śniadanie”, a także Agnieszki Chylińskiej w „Mam Talent”, gdzie Pan Korek i jego ekipa czarowała fizyką i eksperymentami.

Wstęp na pokaz eksperymentów „Brr… bardzo zimno” Pana Korka jest wolny.

Obowiązują zapisy pod nr tel. 32 327 02 90 lub mailowo mck@mck.tychy.pl

Ilość miejsc ograniczona. Więcej na naszym Facebooku.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Teatru Małego w Tychach, o czym poinformujemy zapisane na wydarzenie osoby w razie zaistnienia takiej sytuacji.

Udział w wydarzeniu oznacza akceptację regulaminu dostępnego TUTAJ

Oprócz niedzielnych spotkań w ogrodzie MCK, bogatą ofertę zajęć w ciągu tygodnia proponują Klub Wilkowyje i Urbanowice MCK – tu odbywać będą się m.in. zajęcia plastyczne, survivalowe, origami czy bębniarskie. Szczegółowy plan zajęć oraz zasady zapisów dostępne są na profilach FB Klubów oraz we wpisach dotyczących odpowiednio Wilkowyj i Urbanowic.