Agnieszka Seidel-Kożuch i Wojciech Pszoniak w Galerii StrefArt


Szczegóły wydarzenia


aga_-facebook_post-1900

 
 
 
W ramach XI Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF serdecznie zapraszamy 16 marca do galerii StrefArt na wieczór inspiracji fotograficznej i teatralnej pt.: „FOTO MOTYW”
 
📷 Wernisaż fotografii teatralnej Agnieszki Seidel-Kożuch
🎬 Spotkanie autorskie z Wojciechem Pszoniakiem
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Agnieszka Seidel-Kożuch
absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a także Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie, ze specjalizacją projektowanie graficzne. Swój czas poświęca fotografii artystycznej i reportażowej (głównie fotografia teatralna i koncertowa). Od stycznia 2018 jest aktywnym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jej prace zostały docenione na konkursach krajowych m.in. Masterclass Forum Fotografii Teatralnej w Katowicach (2015 r. i 2016 r.), 3 i 4 edycji Festiwalu Nowej Scenografii, które zakończyły się wystawą fotografii w Muzeum Śląskim w Katowicach. W 2017 r. zakwalifikowała się do wystawy Tychy Press Photo cyklem zdjęć „Po(d)wieszona” z reportażu wykonanego w Bielsku-Białej. W 2017 roku zdobyła Grand Prix w konkursie Sandmix za zdjęcie z cyklu „11:41” z reportażu zrealizowanego w Budapeszcie.
 
Najbliższa wystawa Agnieszki pt. „Foto MOTYW” jest zbiorem fotografii wykonanych na próbach i spektaklach teatralnych m.in. Teatru A Part, Teatru T.C.R., Teatru Barakah a przede wszystkim fotografii z dwóch edycji Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF. Na zdjęciach zobaczymy m.in. Jerzy Stuhr, Bronisława Wrocławskiego i prof. Annę Kramarczyk.
 
 
Wojciech Pszoniak
jeden z najbardziej niezwykłych talentów aktorskich. Debiutował w 1968 roku w „Klątwie” Stanisława Wyspiańskiego wyreżyserowanej przez Konrada Swinarskiego.
 
Lata 70. to Pszoniak zarówno wybitny aktor teatralny, z rolami tak ważnych jak choćby w „Locie nad kukułczym gniazdem” w Teatrze Powszechnym, jak i niezwykły aktor filmowy. Najbardziej znane filmy z jego udziałem z tego czasu to między innymi: „Wesele”, „Piłat i inni”, „Ziemia obiecana”. Międzynarodową karierę filmową rozpoczął rolami w „Blaszanym bębenku” Volkera Schlöndorffa i „Dantonie” Andrzeja Wajdy.
 
Od 1982 roku Wojciech Pszoniak mieszka w Paryżu, grając i w teatrze i w filmie. Jego najważniejsze osiągnięcia to „Ubu Król” w reżyserii R. Topora, „Sklep na rogu ulicy” w Teatrze Montparnasse oraz „Pracownia krawiecka” w Teatrze Hérbetot. W latach 90. Wojciech Pszoniak coraz częściej zaczął pojawiać się w Polsce, wzbudzając paroksyzmy śmiechu w „Kolacji dla głupca” lub prawdziwe wzruszenie w „Pracowni krawieckiej”.
 
Od lat jego kunszt docenia krytyka i publiczność teatralna Polski, Anglii, Francji oraz wszyscy kinomani, którzy zetknęli się z filmami z jego udziałem.
 
16.03.2018
godzina: 19:00
Galeria StrefArt
ul. Fabryczna 2
 
Wstęp wolny!