Wodny Park Tychy: spotkanie z architektem Andrzejem Truszczyńskim

Wodny Park Tychy: spotkanie z architektem Andrzejem Truszczyńskim

wpis w: Aktualności | 0

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z architektem Andrzejem Truszczyńskim z cyklu „Czas na architekturę”, które odbędzie się 17 października, o godzinie 18.00. Wstęp wolny – obowiązuje rezerwacja miejsc.

Architektura otacza nas nieustannie – zaspokaja nie tylko potrzeby materialne, ale i duchowe. Traktujemy ją w naturalny sposób użytkowo, częstokroć nie doceniając wielości jej znaczeń oraz roli, jaką odgrywa w kształtowaniu naszego poczucia estetyki. „Czas na architekturę” to nowy cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólnym mianownikiem kolejnych odsłon cyklu będą zawsze wątki tyskie.
Bohaterem  pierwszego spotkania jest Wodny Park Tychy, jeden z najnowszych obiektów użyteczności publicznej w mieście. O narodzinach jego koncepcji, złożoności procesu projektowania, realizacji oraz zastosowanych w nim nowoczesnych rozwiązaniach opowie Andrzej Truszczyński, prezes grupy projektowej TKHolding – pracowni, która zaprojektowała obiekt.

Wodny Park Tychy: spotkanie z architektem Andrzejem Truszczyńskim
z cyklu „Czas na architekturę”
14 października (środa), godz. 18.00
STARY MAGISTRAT, pl. Wolności 1

prowadzi: dr Patryk Oczko
zapisy: Gabriela Oleksy, tel. 32 327 18 20-21, wew. 25, e-mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona