Wielcy aktorzy na domowym ekranie

Wielcy aktorzy na domowym ekranie

wpis w: Aktualności | 0

Nie dalej, niż wczoraj polecaliśmy platformę vod.tvp.pl jako miejsce, gdzie znajdziemy adaptacje filmowe szkolnych lektur. W ramach realizacji programu szkolnego do akcji dołączyła TVP Kultura. Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 13.00 w paśmie Kulturalna Szkoła TVP Kultura obejrzeć można adaptacje filmowe, teatralne oraz koncerty.

Kulturalna Szkoła

📺 Kultowe adaptacje filmowe, wyjątkowe spektakle i koncerty mistrzów od poniedziałku do piątku od godz. 13:00 w Kulturalnej Szkole TVP Kultura! #BądźmyRazemWdomu

Opublikowany przez TVP Kultura Środa, 25 marca 2020

W paśmie edukacyjnym znajdą się również produkcje własne TVP Kultura, m.in. cykle “Herbert – mosty” poświęcony poezji Zbigniewa Herberta, “Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii” o perłach polskiej architektury i kultury, „Pojedynki stulecia” o najważniejszych twórcach polskiej literatury współczesnej czy krótkie formy o sztuce tańca „Baletownik”.W programie znajdą się również serie dokumentalne, m.in. o najsłynniejszych kompozytorach muzyki klasycznej („Śladami wielkich kompozytorów”), najwybitniejszych malarzach („Artyści antagoniści”) czy legendarne koncerty edukacyjne “Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”.Wszystkie pozycje w ramach „Kulturalnej szkoły” będą dostępne również w Internecie w serwisie TVP VOD. Pasmo edukacyjne – zarówno w TVP Kultura, jak w TVP VOD – nie będzie przerywane blokami reklamowymi. Aktualny program dostępny jest na stronach kultura.tvp.pl oraz tvp.pl. Informacje o programie zamieszczane są również codziennie na stronie TVP Kultura na Facebooku.

źródło: https://www.facebook.com/notes/tvp-kultura/pasmo-edukacyjne-kulturalna-szko%C5%82a/2868751129839445/