Warsztaty „Fotograficzne kolaże”

Warsztaty „Fotograficzne kolaże”

wpis w: Aktualności | 0

Zainspirowani kolekcją prywatną archiwaliów, fotografii i pamiątek rodzinnych, związanych z Czułowem – jedną z dzielnic Tychów, Muzeum Miejskie proponuje warsztaty dla rodzinnych duetów: babci/dziadka z wnuczką/wnuczkiem, rodzica/opiekuna z córką/synem. Uczestnicy wykonają wspólnie albumy–książki, w których historie rodzinne będą się przeplatać z historiami miejsc, z których pochodzą. Wykorzystają materiały fotograficzne z własnych archiwów, jak i zdjęcia historyczne Tychów. Książki zostaną wykonane głównie metodą kolażu, ale jest też możliwość  innych technik i rozwiązań. „Fotograficzne kolaże” – rodzinne warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Pozdrowienia z Czułowa” odbędą się 20 listopada (środa) w godzinach 17.00 – 19.00.

Uczestników prosimy o przyniesienie fotografii rodzinnych – zarówno z ostatnich lat, jak i starszych, z poprzednich pokoleń. Można zabrać ze sobą wydruki do przerobienia lub oryginały do skopiowania na miejscu.

Fotograficzne kolaże
rodzinne warsztaty plastyczne
towarzyszące wystawie „Pozdrowienia z Czułowa”
20 listopada (środa), godz. 17.00–19.00
STARY MAGISTRAT, pl. Wolności 1


prowadzi: Joanna Rzepka-Dziedzic
– artystka, kuratorka, edukatorka, aktywistka lokalna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu oraz Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi w Katowicach Galerię Szarą – niezależną  instytucję kultury, działającą w latach 2002–2016 w Cieszynie.
koszt: 10 zł od osoby
zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a. berger@muzeum.tychy.pl