Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne: Mikro-miasto

Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne: Mikro-miasto

wpis w: Aktualności | 0

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Mikro-miasto, które odbędą się 28 września o godz. 11.00 w siedzibie Muzeum przy pl. Wolności 1.

Muzeum Miejskie w Tychach rozpoczyna nowy cykl comiesięcznych warsztatów architektoniczno-urbanistycznych, skierowany do odbiorców między 9 a 15 rokiem życia. Podczas spotkań będziemy poznawać miasto, rozmawiać o miejskiej przestrzeni – funkcjonowaniu miasta, ucząc młodych ludzi zaangażowania w to, co wokół nich – co sami kształtują i na co mają wpływ.

Tytuł: Mikro-miasto

Tematyka pierwszego spotkania będzie związana z nadchodzącą porą roku i zmianami w środowisku (także tym miejskim), które za sobą niesie. Porozmawiamy o roli, jaką w mieście odgrywają owady, jak zimują, jakie konstrukcje budują. Uczestnicy sami będą mogli zbudować domki dla owadów – inspirowane konstrukcjami stworzonymi przez owady.

Prowadzący: Aleksander Krajewski – architekt, właściciel pracowni projektowej BLOMM, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Katowicach, związany z fundacją Napraw Sobie Miasto

Zapisy: Agata Berger-Połomska – tel. 32 327 18 24; e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

Koszt: 15 zł./os. W przypadku rodzeństwa druga osoba płaci 10 zł.