VII Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce kameralnej”

VII Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce kameralnej”

wpis w: Aktualności | 0

VII Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce kameralnej”

W dniach 13 – 14 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach odbędzie się VII Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce kameralnej”. Konkurs jest objęty patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Prezydenta Miasta  Tychy.

Współorganizatorami Konkursu są Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie Zespół Szkół Muzycznych w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Akademia Muzyczna w Katowicach i Koło Przyjaciół Gitary działające przy Zespole Szkół Muzycznych w Tychach.

Tegoroczną edycję Konkursu zainauguruje duet wybitnych polskich gitarzystów Krzysztofa Pełecha i Roberta Horny w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach 13 kwietnia o godzinie 18:00.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 14 kwietnia o godzinie 10:00, a nagrodzone zespoły usłyszymy na koncercie laureatów o godzinie 17:00. Jury konkursowe będzie pracowało w składzie: przewodnicząca jury prof. Alina Gruszka z Akademii Muzycznej w Katowicach, prof. Maria Szwajger-Kułakowska z Akademii Muzycznej w Katowicach, prof. Zbigniew Kamionka z Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dyrektor artystyczny i dyrygent orkiestry Aukso Marek Moś.

Uczestnicy konkursu oraz wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z ekspozycją firmy Interton prezentującej bogatą ofertę gitar klasycznych oraz publikacjami wydawnictwa  muzycznego Absonic.

Harmonogram: 

13 KWIETNIA 2018 (PIĄTEK)

godz. 17.30 – Otwarcie ekspozycji firmy Interton
godz. 18.00 – Koncert inauguracyjny
Krzysztof Pełech i Robert Horna – duet gitarowy
godz. 19.30-20.15 – Próby akustyczne

14 KWIETNIA 2018 (SOBOTA)

godz. 07.30-09.45 – Próby akustyczne
godz. 10.00-14.00 – Przesłuchania konkursowe
godz. 17.00 – Koncert laureatów