SROGO zagra na Przystanku Woodstock!

SROGO zagra na Przystanku Woodstock!

wpis w: Aktualności | 0

14 lipca o godz. 18.00 tyscy muzycy zagrają na scenie Pokojowa Wioska Kryszny Festiwalu Przystanek Woodstock. To duże wyróżnienie i możliwość zaprezentowania materiału z EPki. 

12743911_802148539911506_7550657713006294538_n

SROGO – zespół pochodzi z Tychów i Katowic. Grupa funkcjonuje na polskich scenach muzycznych od 2013 roku. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, a wśród nich supportowanie takich zespołów jak Lipali, KAT & Roman Kostrzewski (oficjalny FB) i, Luxtorpeda OFFICIAL,AlcoholicA, MECH czy u swych początków The Sixpounder.
W tym roku grupa zagra na 22 Przystanku Woodstock w Kostrzynie na scenie Pokojowej Wioski Kryszny, została również jedynym laureatem Świebodzice Rock Fest (wystąpiła na scenie przed Kult, Lao Che,Organek, Lipali i Kruk) i ZippFest (gdzie gospodarzem był zespół The Bad Sleep Well, a headlinerem Oberschlesien). SROGO zostało wybrane w tym roku zespołem miesiąca kwietnia FabrykaZespołów.PL, jest również finalistą przeglądu Life On Stage w ramach elminicaji do Life Festival Oświęcim i w najbliższym czasie wystąpi w krakowskim Klub Forty Kleparz.

5 grudnia 2015 r zespół wydał swoją pierwszą EPę składającą się z 7 numerów, wszystkie w języku polskim. Krążek spotyka się z pozytywnym odbiorem, a cała energia zespołu skupia się aktualnie na jego promowaniu, czego najlepszym dowodem są ostatnie koncerty w takich miejscach jak Galeria Teatr from Poland, MegaClub, CK Wiatrak,Underground Pub, Scenografia, Juwenalia Krosno, Juwenalia Częstochowa, czy nadchodzący w RUDEBOY CLUB i w wielu innych miejscach naszego kraju.

Na jesieni grupa wystąpi ponownie u boku Lipali w kilku miastach Polski: m.in Łódź, Kielce (Woor), czy Tychy. W swojej macierzy w październiku będzie supportem dla zespołu COMA!!

Muzyka SROGO oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core’ową sekcję i melodyjny, choć agresywny wokal oraz polskie pełne niedomówień i przenośni teksty, poruszające temat ludzkich wątpliwości, nie narzucające jednocześnie „jedynej słusznej drogi” interpretacji.

Charyzmatyczny wokal na scenie, przeplatany brzmieniem skrzypiec, kontakt z publicznością i twórcza szczerość, to to co przemawia przez zespół w trakcie jego występów.