Tychy wchodzą do gry – ZGRANE TYCHY – zagraj w tyską grę mobilną na Paprocanach, osiedlach H, Ł, N i O!

Tychy wchodzą do gry – ZGRANE TYCHY – zagraj w tyską grę mobilną na Paprocanach, osiedlach H, Ł, N i O!

wpis w: Aktualności | 0

Zgrane Tychy – Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza do wyjścia z domu oraz wzięcia udziału w serii trzech mobilnych gier miejskich, które są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w przestrzeni miasta Tychy. Pierwsza z gier ruszyła w miniony weekend – tyszanie wcielają się w postaci pomocników Sherlocka Holmes’a na Paprocanach, a od piątku 21 sierpnia odkrywają to, co najcenniejsze ze zbójem Barubarem na os. N i O oraz… poszukują Wspaniałych Stworzeń ukrytych na H i Ł! Aby zagrać wystarczy pobrać bezpłatną aplikację ActionTrack i zeskanować kod QR danej gry. Tychy wchodzą do gry, a Ty?

Weź telefon i ruszaj w miasto, gdzie w znanych i lubianych lokalizacjach czekają tajemnice do odkrycia, zagadki do rozwikłania i mnóstwo wspaniałej zabawy! „Zgrane Tychy” to projekt mobilnych gier miejskich opartych na geolokalizacji, w które użytkownik może zagrać na dedykowanej dla gry przestrzeni miejskiej, w dowolnie wybranej przez siebie chwili, za pomocą telefonu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack.

W ramach ZGRANYCH TYCHÓW uruchomiono trzy gry: kryminalną – „Zagadki Sherlocka: Stary dwór Shoscombe”, rodzinną – „Przygody Barubara” inspirowana książką „Przygody Zbója Barubara” autorstwa tyszanina Bartłomieja Szymczyka oraz młodzieżową – „Wyjątkowe stworzenia”, której bohaterami są stwory z mitów i legend.

Udział w grach jest bezpłatny.

Jak zagrać?

Pobierz aplikację Action Track (dostępna na IOS i Android)
Wyrusz w miasto w poszukiwaniu QR code’ów do gier lub znajdź je na naszym profilu na Facebooku
Zeskanuj kod QR pobierający do aplikacji grę
Baw się świetnie!

O grach

Zagadki Sherlocka: Stary dwór Shoscombe
Gra dostępna od 14.08
https://bit.ly/ZgraneTychySherlock
Pomóż legendarnemu detektywowi rozwiązać zagadkę kryminalną na Paprocanach. Gra dla tych, którzy lubią mroczne tajemnice.

Jeden z najznamienitszych detektywów w historii literatury rzadko pracował z kimś poza doktorem Watsonem. W naszej grze jest inaczej: każdy z jej uczestników wcieli się w rolę pomocnika słynnego Anglika i razem z nim rozwiąże sprawę tajemniczego morderstwa.

Gra jest adaptacją opowiadania “The Adventure of Shoscombe Old Place” ze zbioru “ Księga przypadków Sherlocka Holmesa” autorstwa Arthura C. Doyla.
Do biura Sherlocka przychodzi trener koni, który pracuje dla sir Roberta. Mężczyzna twierdzi, że jego pan oszalał, a wszystko zaczęło się przed tygodniem. To wtedy sir Robert pokłócił się ze swoją jedyną siostrą, do której należy posiadłość i stadnina, które mężczyzna zamieszkuje. Kłótnia przybrała takiego impetu, że sir Robert nawet odebrał jej urokliwego i wyjątkowego dla kobiety spaniela, oddając go pod opiekę karczmarzowi. Pies był bowiem bardzo ważnym elementem życia kobiety. Sir Robert jest mocno zaangażowany w wyścigi konne, które są dla niego „być lub nie być”. Ma on swojego konia, który najpewniej wygra wyścig, ale do samego wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu. Z obserwacji trenera wynikało też, że mężczyzna nocami zakrada się także do kaplicy w parku położonej 1 milę od domu, w której pojawia się tajemniczy jegomość. Pewnego razu trener z towarzyszącym mu drugim pracownikiem próbował go złapać, ale ten szybko zniknął im z pola widzenia. Po wejściu do kaplicy trener odnalazł luźno leżące szczątki ludzkie, które wyglądały na kilkuset letni okaz.
Sherlock i Watson zamierzają udać się na miejsce pod przykrywką rybaków z Londynu, którzy wyjechali z miasta zaczerpnąć świeżego powietrza. Jednak nim wyruszą w drogę decydują się wysłać do Shoscombe kilku młodych ludzi, którym marzy się kariera detektywa.

Każdy chce zaimponować wielkiemu detektywowi i rozwiązać sprawę przed jego przybyciem. To właśnie w ich role wcielają się gracze podczas tej wyjątkowej, fabularnej gry rozgrywanej przy użyciu smartfonów z dostępem do internetu i systemu GPS.Przygody Barubara
Gra dostępna od 21.08

http://bit.ly/ZgraneTychyBarubar
Odwiedź osiedla N i O i pomóż Zbójowi Barubarowi odnaleźć to, co jest dla niego najważniejsze. To niezwykłe wyzwanie dla całej rodziny.

Opowieści o Barubarze lokują się w modnym nurcie literackim urban fantasy. To współczesne baśnie pozbawione sentymentalizmu i naiwności. Terenowa gra na urządzenia mobilne “Zniknięcie Agaty” to kryminał z nutą romansu, który przenika odrobina magii miasta i ulicy.

Barubar to miejski dziwak władający drobnymi, acz niezwykłymi umiejętnościami. Żyje na własnych zasadach, które nijak nie mają się do tego, co my traktujemy jako normalność. Darzył swego czasu uczuciem młodą sprzedawczynię w lokalnym sklepiku, Agatę. Ci ciekawe, dziewczyna wydawała się odwzajemniać uczucia mężczyzny. Barubar zmienił się przy niej. Nie był tym samym zbójem, którego znał Krzysztof. Ogolił się, kupił dezodorant, spał w dzień. Stał się on wtedy ponownie zwykłym Teodorem Perkuciem. Coś jednak nie dawało spokoju Teodorowi: nie potrafił powiedzieć Agacie o swoim prawdziwym „ja”. Zerwał więc z dziewczyną i wrócił do dawnego życia. Jednak kiedy Agata zniknęła w tajemniczych okolicznościach, natychmiast rozpoczął poszukiwania.

Gracze, którzy zdecydują się mu pomóc poznają środowisko miejskich dziwaków: wyrzutków o magicznych talentach, czarownic lub istot nie całkiem z tego świata. Mijamy ich na co dzień, nie zdając sobie sprawy z ich istnienia. Podczas gry poznamy ich fascynujący świat i reguły, które nim rządzą.Wyjątkowe stworzenia
Gra dostępna od 21.08
http://bit.ly/ZgraneTychyWyjątkoweStworzenia
Zobacz, jakie stworzenia kryją się w zakamarkach osiedli H i Ł i pomóż je uratować!

„Wyjątkowe stworzenia” to terenowa gra fabularna przeznaczona dla fanów fantastyki w każdym wieku – również dla tych najmłodszych. W nietypowy sposób łączy technologie mobilne z otaczającą nas rzeczywistością. Do rozgrywki potrzebny jest smartfon, lecz by sprostać wyzwaniom, trzeba bacznie przyjrzeć się światu dookoła… I uruchomić wyobraźnię! Dla wielbicieli miejskiej fantastyki i magicznych istot – pozycja obowiązkowa!

Baw się z aplikacją mobilną w Tychach, porównaj Tychy współczesne z tymi sprzed lat, zdobywaj punkty i wygrywaj nagrody. Ściągnij bezpłatną aplikację Action Track, wejdź do tyskiego świata zabawy i pobierz gry za pomocą kodu QR lub linku.

#RewitalizacjaTychy

#ZgraneTychy

Szczegóły gry znajdują się w regulaminie dostępnym tu: