Tychy (foto)kulturą stoją!

Tychy (foto)kulturą stoją!

wpis w: Aktualności | 0

Pełnoletni już konkurs Tychy Press Photo na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz wydarzeń Tychów i Śląska. Nic więc dziwnego, że w tym roku Nagroda Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby w dziedzinie Kultury trafiła w ręce Dominika Gajdy i Marcina Zimnala, organizatorów konkursu, który od lat gromadzi świetnych nieprofesjonalnych reportażystów związanych z miastem Tychy, ale także jest okazją do spotkania z fotografią na światowym poziomie dzięki spotkaniom z czołowymi fotografami prasowymi.

Inspirowana słynnym konkursem World Press Photo, lokalna jego wersja została doceniona za wkład na rzecz środowiska fotograficznego i bycie swoistą kroniką ilustrującą miasto Tychy, jego mieszkańców oraz zachodzące w nim zmiany.

Podczas Koncertu Promocyjnego wręczono także Nagrodę Prezydenta w dziedzinie Sportu, którą uhonorowano hokeistów i kadrę GKS Tychy za zdobycie po raz trzeci tytułu mistrza Polski oraz Pucharu Polski. Tytuł Dobroczyńcy Roku trafił do Iwony Kuklok-Opolskiej. Szczególną uwagę poświęcono uroczystemu nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Tychy Adamowi Bieleckiemu – himalaiście i bohaterowi, który swoimi osiągnięciami w dziedzinie alpinizmu oraz heroiczną postawą podczas akcji ratunkowej pod Nanga Parbat w lutym tego roku w pełni zasłużył na to wyróżnienie.

Koncert Promocyjny uświetnił Krzysztof Cugowski, który wraz z nowym zespołem zaprezentował znane i lubiane przeboje z czasów Budki Suflera.