Turniej Recytatorski w ramach V LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa

Turniej Recytatorski w ramach V LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa

wpis w: Aktualności | 0

13 maja mija termin zgłoszeń do IV edycji Turnieju Recytatorskiego. Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator V LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa, serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych do udziału w warsztatach i widowisku, które odbędą się w dniach 17 i 18 maja w Tychach. Nagrody czekają!

Formuła konkursu jest wyjątkowa: uczestnicy przysyłają na adres organizatora dwa wybrane teksty literackie, które chcą zaprezentować. Pierwszy z nich autorstwa dowolnego twórcy z obszaru literatury polskiej lub światowej, drugi – patrona tegorocznej edycji LOGOS FEST, Jeremiego Przybory. Mogą to być zarówno wiersze, piosenki, skecze kabaretowe, fragmenty prozy w tym bajki dla dzieci oraz felietony literackie, tłumaczenia tekstów autorów obcojęzycznych, jak również fragmenty libretto musicali.

Na podstawie otrzymanych utworów stworzony zostanie scenariusz, nad którym uczestnicy będą pracować w trakcie dwudniowych warsztatów scenicznych. Efektem pracy warsztatowej będzie spójne i pozbawione zapowiedzi poszczególnych tekstów widowisko sceniczne, które uczestnicy zaprezentują publiczności podczas części konkursowej.

Zaproponowany przebieg turnieju daje recytatorom szansę zdobycia nowych doświadczeń artystycznych oraz sceniczną interakcję z pozostałymi uczestnikami.

Ogłoszenie werdyktu Jury oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas Gali Finałowej LOGOS FEST 19 maja o godz. 18:30 w Teatrze Małym w Tychach na chwilę przed programem artystycznym  Przybora na 102 w wykonaniu Magdy Umer i Mumio.

 

Łączna pula nagród finansowych w konkursie wynosi 4.000 zł. Ponadto organizatorzy przewidzieli dla uczestników nagrody rzeczowe.

 

Harmonogram Konkursu:

13 maja – termin przesyłania zgłoszeń

17 maja – warsztaty w Miejskim Centrum Kultury w Tychach ul. Bohaterów Warszawy 26, Tychy

18 maja – warsztaty (próba) i widowisko sceniczne w Galerii Sztuki StrefArt ul. Fabryczna 2, Tychy

19 maja – Gala Finałowa połączona z ogłoszeniem werdyktu Jury i wręczeniem nagród.

 

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania:

regulamin-i-karta-zgloszenia-v-logos-fest

Dodatkowe informacje: Agata Nosal tel: 32 327 02 90 wew. 25, e-mail: agata.nosal@mck.tychy.pl