Tryptyk Polski: „Po drugiej stronie Wisły” – premiera spektaklu

Tryptyk Polski: „Po drugiej stronie Wisły” – premiera spektaklu

wpis w: Aktualności | 0

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały Tychy i Teatr OdRuchu zapraszają na premierę spektaklu „Po drugiej stronie Wisły”, która odbędzie się w sobotę 26 września o 19.00 w Teatrze Małym w Tychach. Projekt realizowany jest w ramach Tyskiego Banku Kultury. Bilety do nabycia w Teatr Mały Tychy – a wejściówki do zdobycia w MCK.

Podobno w Skandynawii wszystko jest lepsze. Jedzenie smaczniejsze, chłopcy przystojniejsi, a Bałtyk, jakby cieplejszy. Jednak, aby to ocenić, trzeba najpierw wybrać się do Skandynawii. Tymczasem po drugiej stronie Wisły jesteśmy świadkami pośmiertnych narodzin Adonisa z Polski. Pewnego dnia, rwący nurt rzeki porwał sześć pozornie obcych sobie osób, by w jednej chwili wyrzucić ich na brzeg – po tamtej stronie. Gdzie znajdują się bohaterowie spektaklu i czy to przypadek, że znaleźli się tam wspólnie? Mimo ogromu różnic, jedna rzecz łączy ich na pewno – narodowość. Ale czym jest obywatelstwo w obliczu śmierci? Jak ocenić swoje życie i ziemię po której się stąpało, z perspektywy faktu dokonanego? Czy walka narodowego Adonisa jest zasadna? Aby to ocenić nie wystarczy wybrać się do Skandynawii. Trzeba udać się właśnie tam – na drugą stronę Wisły.

Trzecia część „Tryptyku polskiego” Teatru OdRuchu stanowi zwieńczenie refleksyjnej podróży twórców, po kraju nad Wisłą. Po solidnej ilości znaków zapytania, bohaterowie spektaklu stawiają kropkę. To opowieść o życiu i umieraniu w Polsce: o planach, ambicjach, fobiach i o miłości. O nocnym barze w zaświatach. Spektakl dedykowany jest wszystkim tym, którzy lubią stawiać pytania, nie czekając jednoznacznej odpowiedzi.

Tryptyk Polski: „Po drugiej stronie Wisły”
26 września, g. 19.00
Teatr Mały Tychy

Reżyseria: Michał Misza Czorny i Monika Szydłowiecka
Tekst i choreografia: Michał Misza Czorny
Muzyka: Marek Bula
Obsada: Jakub Gajewski, Bartosz Goździkowski, Alicja Hudeczek, Kacper Mucha, Paulina Strzoda, Monika Szydłowiecka

Producent: Teatr Mały w Tychach i Miejskie Centrum Kultury w Tychach (spektakl współrealizowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w ramach programu „Tyski Bank Kultury”).

Bilety: KLIK

Wejściówki do zdobycia w MCK: 32 327 02 90 i mck@mck.tychy.pl

Podczas trwania wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego, według zasad poniższego regulaminu:
http://bit.ly/RegulaminCOVID-TeatrMaly