Teatr HoM w Letnim Ogrodzie Teatralnym

Teatr HoM w Letnim Ogrodzie Teatralnym

wpis w: Aktualności | 0

Śląskie legendy w stylu steampunk i to w wykonaniu Tyszan w Letnim Ogrodzie Teatralnym! Teatr HoM zaprezentuje swój plenerowy spektakl w Katowicach, podczas znanego już na Śląsku festiwalu już jutro, kiedy słońce będzie chylić się ku zachodowi. „Golem Godula” rozpocznie się o 21.20 na Placu Sejmu Śląskiego.

Letni Ogród Teatralny pozwala cieszyć się najlepszymi przedstawieniami z całej Polski w sezonie letnim, będącym przerwą w działalności teatrów klasycznych. W tegorocznym programie Festiwalu znalazła się prawdziwa gratka dla miłośników teatru i miły akcent dla Tyszan.

„Golem Godula” Teatru HoM to spektakl plenerowy na podstawie mitów i legend o Karolu Goduli, o którym mówiono, że parał się alchemią i miał konszachty z diabłem, a nawet sam nim był. Dorośli straszyli nim dzieci, a sami fantazjowali o zgromadzonym przez niego i ukrytym w kopalniach majątku. Karol Godula, sam skazał pamięć o sobie na półmrok ludowych podań i mitów, skutecznie niszcząc dokumenty i zdjęcia, które mogły potomnym przybliżyć jego prawdziwą historię. Jak było naprawdę? Możemy przekonać się podczas przedstawienia, który w spektakularny sposób przedstawia historię Goduli.

 

„Golem Godula”

Scenariusz i reżyseria: Jakub Kabus
Występują: Katarzyna Kabus, Magdalena Andorinha, Ania Kandziora, Natalia Kruszyna, Marta Wądołowska, Kamil Ciesielski, Tomasz Frąszczak, Jakub Kabus, Grzegorz Król, Piotr Kumor, Cezary Kruszyna, Janusz Niedbał, Krzysztof Wajda