Teatr dla każdego

Teatr dla każdego

wpis w: Aktualności | 0

Wolny czas warto wykorzystać na nadrabianiu zaległości np. w oglądaniu spektakli teatralnych. Wele z nich możemy obejrzeć w dowolnym momencie dzięki temu, że wiele platform bezpłatnie udostępnia nagrania. Niektóre z nich mają ograniczenie czasowe, dlatego warto śledzić strony wybranych teatrów.

Wiadomo jednak, że nie jest to spawa prosta, dlatego właśnie przedstawiamy Wam nasze propozycje – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Gwiazdy na dużym ekranie

Na dziś polecamy „Igraszki z diabłem”! Śmiech to zdrowie, dlatego niech Was nie zniechęci formuła teatru telewizji! Nasza propozycja to gwarantowane 1,5 godziny rozrywki i mądrego żartu w doborowej obsadzie – na ekranie wybitni aktorzy scen krakowskich m.in. Michał Majnicz, Anna Dymna, Jerzy Trela, Tomasz Schimscheiner, Roman Garncarczyk, jak również nie mniej wybitni aktorzy znani z popularnych filmów i seriali jak Dariusz Gnatowski („Świat według Kiepskich”), Marian Dziędziel („Moje córki krowy”, „Dom zły”) oraz Maciej Musiał („Rodzinka.pl”). Dobrej zabawy!

Więcej na stronę www:


Autor: Jan Drda

Scenariusz telewizyjny i reżyseria: Artur Więcek „Baron”

Przekład: Jan Stachowski

Zdjęcia: Adam Sikora

Scenografia i kostiumy: Justyna Łagowska

Obsada: Jerzy Trela, Anna Dymna, Michał Majnicz, Monika Frajczyk, Dariusz Gnatowski, Radosław Krzyżowski, Roman Garncarczyk, Grzegorz Mielczarek, Maciej Musiał, Marian Dziędziel, Paulina Kondrak, Krzysztof Zawadzki, Katarzyna Galica, Marcin Zacharzewski.

Obejrzyj

Warto zanotować terminarzu

20 marca, godz. 11.00 – Wycieczka po Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

W piątek o godzinie 11.00 Teatr Zagłębia w Sosnowcu zabierze Was bez ruszania się z domu na wycieczkę po miejscach zazwyczaj publiczności niedostępnych! O przestrzeniach teatralnych i sekretnych zakamarkach opowie Michał Bałaga – aktor na co dzień grający w Teatrze Zagłębia. Transmisja na żywo na profilu Teatru Zagłębia.  

18 marca, godz. 11.00 – Czytanie bajki dla dzieci przez aktorkę Agnieszkę Bałagę-Okońską – Teatr Zagłębia w Sosnowcu

W domu z dziećmi? Wiemy, że to nie jest łatwa misja. Co byście powiedzieli, gdyby ktoś mógł poczytać bajki Waszym pociechom przez chwilę za Was? Podrzucamy zatem propozycję Teatru Zagłębia w Sosnowcu – transmisja na żywo czytania bajki przez aktorkę Agnieszkę Bałagę-Okońską. W środę o godz. 11.00 na profilu Teatru Zagłębia.

A może Opera?

„Tosca” z Teatru Wielkiego Opery Narodowej

Adres bezpośredni do nagrania: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3739&v=-G341HC0hp8&feature=emb_logo

Lub adres do OperaVision: https://operavision.eu/en/library/performances/operas/tosca-polish-national-opera

Nigdy nie byłeś w operze, a powodów do tego było wiele? Nie wiadomo jak się odpowiednio ubrać, ceny biletów pewnie zwalą z nóg i najistotniejsze pytanie „w jakim języku będą śpiewać i czy ja to w ogóle zrozumiem?”. Dzisiaj te wszystkie wątpliwości nie mają najmniejszego znaczenia, ponieważ zapraszamy Was na operę w domu!

Przed Wami „Tosca” Giacoma Pucciniego – jedna z najbardziej znanych oper na świecie, absolutna klasyka gatunku – w realizacji Teatru Wielkiego Opery Narodowej, dostępnej bezpłatnie w profesjonalnym nagraniu na Youtube!

Majestatyczna scenografia, wybitni polscy śpiewacy operowi oraz napisy w języku polskim! Poszerzaj swoje kulturalne horyzonty i zacznij przygodę z operą już teraz!

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej realizacji sprawdź tutaj: https://teatrwielki.pl/repertuar/kalendarium/2019-2020/tosca/

Możesz też samodzielnie odkrywać propozycje Opery Narodowej na bezpłatnym serwisie VOD http://vod.teatrwielki.pl/