„SZTUKA UWODZENIA” – tomik poezji Danuty Skwarczyńskiej

„SZTUKA UWODZENIA” – tomik poezji Danuty Skwarczyńskiej

wpis w: Aktualności | 0

 

sztuka_uwodzenia_plakat32-1

 

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością mieszkanki Tychów – Danuty Skwarczyńskej. 

Poetka urodziła się w 1954r. w Gliwicach. Lata młodzieńcze spędziła wśród piękna krainy Warmii, sentyment do przestrzeni błękitów stale w niej żyje, zwłaszcza że mieszka nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach.

Jej romans ze słowem pisanym trwa od czasu zakończenia pracy zawodowej, wykonywanej w zgodzie z posiadanym wykształceniem magistra biologii.

Jest członkiem Zrzeszenia Autorów Polskich /SAP/.

Autorką wydanego przez Wydawnictwo Miniatura w Krakowie w 2014 roku, tomiku refleksji „Wizerunki Magii Życia”. Jej teksty są częścią antologii grupy twórczej „Poetycka Piaskownica”, wydanej w 2016r. w Wydawnictwie św. Macieja Apostoła, zatytułowanej „Niby nic”.

Uczestniczy w Warsztatach Poetyckich w Pszczynie, prowadzonych przez znanego krytyka literackiego, pana Macieja Szczawińskiego. Jej teksty są prezentowane w Poczcie Poetyckiej, autorskiej audycji  krytyka na antenie Radia Katowice.

Autorka prezentuje od 2014r. wiersze w trakcie Pszczyńskiej Jesieni Poetyckiej organizowanej pod patronatem pana Macieja Kostrzewy, znakomitego poety Ziemi Pszczyńskiej.

Zainicjowała i prowadzi, dzięki życzliwości kierownictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach, z siedzibą w Mediatece – w ramach cyklu Tury Kultury, spotkania zatytułowane – Refleksje okołopoetyckie.

Danuta Skwarczyńska jest autorką artykułów zamieszczonych na łamach  Kwartalnika Seniorów Klubu Platyna zatytułowanego „Na przekór”, prowadzonego pod egidą fundacji Internationaler Bund,  którego inicjatorem i redaktorem prowadzącym była pani Małgorzata Jochemczyk.

W grudniu 2016r. wydała w  Wydawnictwie Poligraf, wraz z wyjątkowo utalentowaną  –  studentką ASP w Łodzi, p. Alicją Wańczyk – tomik zatytułowany  SZTUKA UWODZENIA, który jest zbiorem tekstów – żartobliwo-lirycznych w wyjątkowo bliskiej  Autorce – tematyce ze świata erotyki. Tomik jest dostępny w księgarniach internetowych

Cytat :

SŁOWO OD AUTORKI

Codzienność to proza życia: wielu z nas nie wystarcza, by czuć się w pełni szczęśliwym.

Skoro tak, sięgamy po to co można. Nierzadko kos śle nam uśmiech – świata erotyki w ponętnych barwach jego doznań. Gdy jest nam przyjazny, błądzimy myślami pośród jego niuansów – bywa zabawnych, bywa romantycznych, bywa… wyczekiwanych.

Jeśli słowo, w harmonii z pięknem szaty graficznej tego tomiku, obudziło chęć, by Ktoś, a może wielu z nas, czule, ze znawstwem estety zapragnęło smakować jego owoce bądź przypomnieć sobie ich zapach – rola Autorek spełniona.

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi prezentowała wyżej wymieniony tomik na Łódź Disagne Festiwal – jako osiągnięcie artystyczne swojej  wychowanki.

W grudniu 2016 r., z okazji wydania tomiku SZTUKA UWODZENIA, odbyło się spotkanie autorskie p. Danuty Skwarczyńskiej w gmachu Mediateki na zaproszenie p. Anny krawczyk – dyrektor Tyskiej Książnicy.

Twórczość autorki została bardzo pozytywnie  przyjęta ze strony gości wieczoru.

dsc_5747a