To jest Sztuka! / DNA Kultury/ Coco Chanel. Ikona stylu

To jest Sztuka! / DNA Kultury/ Coco Chanel. Ikona stylu

wpis w: Aktualności | 0

O tej, która kobiety ubrała w „małą czarną” i zapach nr 5, posłuchacie już 3 października, o godzinie 17.00 do Pasażu Kultury Andromeda w ramach DNA Kultury.

 Trzy zaprojektowane przez nią rzeczy cieszą się nieustającą popularnością to: „mała czarna”, klasyczny kostium, perfumy nr 5. Coco Channel to zdecydowanie więcej… o czym będzie można przekonać się podczas kolejnej odsłony  „To jest sztuka”.

Bohaterka kolejnej odsłony cyklu „To jest sztuka”  to postać, o której słyszał naprawdę każdy. Była ona prawdopodobnie najbardziej wpływową projektantką mody w historii świata. Wyjątkowa moc jej nazwiska działa do dziś – produkty nim sygnowane to wciąż towary luksusowe i pożądane wśród eleganckich kobiet. Dla kariery Coco Chanel istotne były dwie rzadko brane pod uwagę rzeczy: po pierwsze, zaczęła pracować w swoim fachu bardzo wcześnie, po drugie zaś – żyła naprawdę długo. Co prawda popularność i status królowej mody zyskała już w młodości, ale to w dojrzałych latach udało jej się zbudować wokół siebie legendę ekscentryczki będącej nie tyle kreatorką mody, co prawdziwą wizjonerką.

Miejsce: Pasaż Kultury ANDROMEDA, I piętro, pl. Baczyńskiego 2, Tychy

Data: 03.10.2019 r., godz.17.00

Prowadzenie: Katarzyna Czapla-Durska

 

WSTĘP WOLNY