Przed nami kolejna, XXXVI edycja Portu Pieśni Pracy, festiwalu szantowego organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach i zespół Perły i Łotry, który od lat gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

W tym roku Port Pieśni Pracy musi odbyć się w nieco zmienionej formule. Nie oznacza to jednak zmian na gorsze. Jak zwykle bowiem w programie znajdziemy atrakcje dla tych małych i całkiem dużych miłośników morskich opowieści. Nie zabraknie więc warsztatów i gier dla najmłodszych, plenerowych pokazów filmowych i mnóstwa muzyki! Szczególnie o to ostatnie zadba znana i lubiana formacja Perły i Łotry! Pomogą im w tym zespoły: Banana Boat, Ryczące Dwudziestki i Trzecia Miłość oraz nieoceniony Marek Szurawski. Wstęp wolny, ale obowiązują wejściówki, które można wygrać w KONKURSIE.

Na piątkowe wystarczy się zapisać dzwoniąc do Miejskiego Centrum Kultury w Tychach pod nr 32 327 02 90 lub zgłaszając się na Facebooku Festiwalu.

Jeżeli jednak chodzi o sobotnie koncerty, należy wykazać się kreatywnością, biorąc udział w konkursie fotograficznym „Szanty na lądzie”. Polega on na wykonaniu zdjęcia o tematyce marynistycznej, w mało oczywistym miejscu. Przedstawmy więc szanty w nietypowej, niezbyt morskiej scenografii!
Materiały wysyłać można na adres e-mail: mck@mck.tychy.pl

Na zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia (do godz. 12.00),
a regulamin konkursu załączony jest TUTAJ: http://kultura.tychy.pl/wp-content/uploads/2020/08/REGULAMIN-KONKURSU-szanty.pdf