W świecie twórczej wyobraźni: warsztaty na temat murali związanych z historią miasta

W świecie twórczej wyobraźni: warsztaty na temat murali związanych z historią miasta

wpis w: Aktualności | 0

Kwietniowe warsztaty „W świecie twórczej wyobraźni” związane będą z tematyką miejskich murali, czyli wielkoformatowych malowideł ściennych, które współcześnie coraz częściej w ciekawy sposób ożywiają przestrzeń publiczną, szczególnie tę wypełnioną monotonną architekturą mieszkalną w wielu miastach.

Spróbujemy prześledzić historię zjawiska, jakim jest mural – przyglądając się prehistorycznym dziełom we wnętrzach jaskiń, wnętrzom egipskich piramid, renesansowym freskom Michała Anioła, a w końcu ścianom XX-wiecznego Meksyku i innym współczesnym przykładom z różnych stron świata, Europy, Polski i naszego regionu.

Akcentując wiele ról, jakie pełniły i pełnią murale w świadomości społeczeństw, szczególnie skupimy się na roli związanej z upamiętnianiem historycznych wydarzeń. Spróbujemy zaprojektować malowidła, które w niestandardowy sposób mogłyby utrwalać w pamięci mieszkańców ważne daty czy postaci, które miały istotny wpływ na dzieje miasta.

Początkowo indywidualna praca ustąpi miejsca działaniu grupowemu, dzięki czemu wybrane projekty będą mogły zaistnieć w większej skali.

Prowadzenie: Monika Sojka

Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Czas trwania: 2 h

Koszt: 10 zł (płatne przed warsztatami)

Zapisy: Anna Kura – tel. 32 327 18 21; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Ilość miejsc ograniczona

13 kwietnia 2019, godz. 13.00-15.00

TYSKA GALERIA SPORTU, ul. Edukacji 7