Stowarzyszenie ON/OFF: poszukiwanie osób do zespołu artystycznego

Stowarzyszenie ON/OFF: poszukiwanie osób do zespołu artystycznego

wpis w: Aktualności | 0

Stowarzyszenie On/Off zaprasza do udziału w ciekawym projekcie, którego celem jest stworzenie spektaklu, którego uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniem życiowym, wyznawanymi wartościami i różnymi ważnymi dla nich sprawami.

Zapraszamy osoby dorosłe, w szczególności osoby w wieku 60+, do udziału w międzypokoleniowym projekcie, który zostanie zwieńczony przedstawieniem teatralnym i wystawą fotografii.

Poszukujemy osób do zespołu artystycznego, które chcą się sprawdzić jako aktorzy, autorzy, scenografowie, autorzy video, tancerze lub technicy. Uczestnicy nie muszą mieć żadnego doświadczenia!

Możliwe uczestnictwo w jednym wybranym warsztacie. Niemniej zachęcamy do udziału we wszystkich rodzajach zajęć!
Udział bezpłatny.

Przebieg projektu:

WARSZTATY
Na początek warsztaty artystyczne: teatralne, taneczne, video/fotografia mobilna, media społecznościowe. W trakcie zajęć powstanie scenariusz spektaklu, choreografia, materiały video, które wykorzystamy w przedstawieniu.

PRÓBY DO SPEKTAKLU
Próby do spektaklu będą polegały na zebraniu wcześniejszych doświadczeń, pomysłów i powstałych fragmentów i ułożeniu ich w jedną opowieść. W spektakl włączone zostaną materiały video, układy choreograficzne, sceny, improwizacje, dialogi powstałe na wcześniejszych zajęciach.

CAŁOŚĆ ZOSTANIE ZWIEŃCZONA PRZEDSTAWIENIEM TEATRALNYM ORAZ WSPÓLNIE STWORZONĄ PRZEZ ZESPÓŁ WYSTAWĄ FOTOGRAFII.

Terminy (do potwierdzenia przez organizatorów):
WARSZTATY
Spotykamy się we wtorki, środy i czwartki w godz. 11.00-13:00 i 15:30-17.30 od początku lipca do końca sierpnia. Zajęcia będą się odbywać w Pasażu Kultury Andromeda

PRÓBY DO SPEKTAKLU
Próby do spektaklu odbędą się pod koniec września. Premiera spektaklu i wernisaż wystawy na początku października.

Organizator: Stowarzyszenie ON/OFF
Kontakt: tel. 605888699, onoffstowarzyszenie@gmail.com

Partnerzy projektu:
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach – wydział zamiejscowy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Pasaż Kultury Andromeda

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.