Spotkanie z trenerami Robertem Kalaberem i Arkadiuszem Sobeckim

Spotkanie z trenerami Robertem Kalaberem i Arkadiuszem Sobeckim

wpis w: Aktualności | 0

Tyska Galeria Sportu Muzeum Miejskiego w Tychach zaprasza na spotkanie z Robertem Kalaberem, trenerem hokejowej reprezentacji Polski, które odbędzie się 15 października,  o godzinie 18.00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z nowym trenerem–selekcjonerem reprezentacji Polski w hokeju na lodzie oraz gościem specjalnym – Arkadiuszem Sobeckim, wieloletnim bramkarzem GKS–u Tychy, a obecnie trenerem bramkarzy w tyskim klubie i reprezentacji Polski. To świetna okazja, aby bezpośrednio dowiedzieć się więcej o wyzwaniach, jakie czekają hokeistów w przyszłym roku.
Polski hokej w 2021 roku czekają wyzwania, których wyniki mogą mieć wielkie znaczenie dla przyszłości tego sportu w naszym kraju. Najpierw nasza reprezentacja zagra w Katowicach w mistrzostwach świata dywizji IB, a następnie czeka ją turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, w którym zmierzy się ze Słowacją, Austrią i Białorusią.

Pochodzący z Bratysławy Robert Kalaber ma 51 lat. Był zawodnikiem słowackich klubów Dukla Senica, MHC Prievidza i SHK 37 Piestiany. Trenerską karierę rozpoczynał w słowackiej drugiej lidze, prowadząc Duklę Senica. Następnie przeniósł się do Dukli Trenczyn, a od 2014 roku pracuje w JKH GKS Jastrzębie. Z polskim klubem dwukrotnie (2018, 2019) zdobył Puchar Polski, a w rozgrywkach ligowych srebrny (2015) i brązowy (2020) medal. W latach 2017–2020 Kalaber był selekcjonerem reprezentacji Bułgarii, z którą awansował z Dywizji III do IIB.

Spotkanie z Robertem Kalaberem, trenerem hokejowej reprezentacji Polski gość specjalny: Arkadiusz Sobecki – trener bramkarzy GKS–u Tychy i reprezentacji
15 października (czwartek), godz. 18.00

Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7
prowadzi: Tadeusz Musioł (Polskie Radio Katowice)
zapisy: Kamil Hajduk, tel. 515 717 430, e-mail: k.hajduk@tgs.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona