Dla Tych Zagrają: Skaza, Zero Stopni, Double Blind, Paganda, con3x, Kasia Skiba i Ja + Duberman & Hornsman Coyote

Dla Tych Zagrają: Skaza, Zero Stopni, Double Blind, Paganda, con3x, Kasia Skiba i Ja + Duberman & Hornsman Coyote

wpis w: Aktualności | 0

Skaza, Zero Stopni, Double Blind, Paganda, con3x, Kasia Skiba i Ja. Tych sześciu wykonawców wysłuchamy 16 czerwca podczas finału drugiej edycji konkursu dla młodych tyskich wykonawców. Dla Tych Zagrają  – Nowa Fala Tyskich Brzmień to możliwość zaprezentowania się w repertuarze własnym, ale i z góry wskazanym przez Organizatorów.

W tym roku zadanie jest niełatwe – uczestnicy oprócz własnych kompozycji zaprezentują utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego, patrona tegorocznej, minionej już edycji LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa.

Każdy z wykonawców zaproponuje 45-minutowy set oceniany przez jury konkursu, w skład którego wchodzą: Piotr Maślanka (wokalista, multiinstrumentalista, manager i członek zespołów m.in. Vavamuffin, Żywiołak, Paprika Korps i Duberman), Łukasz Kaźmierowicz (dyrektor organizacyjny Festiwalu Kino na Granicy, koordynator jego muzycznego Klubu Festiwalowego, organizator hardcore’owego Gotta Go Festival w Cieszynie) i Tomasz Giedwiłło (chórmistrz, pedagog, pianista, śpiewak, muzyk o szerokich zainteresowaniach stylistycznych). W ten sposób wybrany zostanie pierwszy z zespołów, które zagrają na Święcie Miasta Tychy.

Drugiego z laureatów wybierze… zgromadzona na koncercie w MCK publiczność oddając głos z wykorzystaniem biletów-kart do głosowania.

Koncerty odbędą się w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury 16 czerwca, start o 14.00. Kilkugodzinne występy zakończy rozstrzygnięcie konkursu oraz afterparty, które w tyskim Kloster Pubie (ul. Edukacji 15) rozpocznie się o 21:30 i upłynie pod znakiem koncertu gości – Duberman & Hornsman Coyote.

Harmonogram:

Miejskie Centrum Kultury:
14:00 Skaza
15:10 Zero Stopni
16:20 Double Blind
17:30 Paganda
18:40 Con3x
19:50 Kasia Skiba i Ja

Afterparty: Kloster Pub:
21:30 Duberman & Hornsman Coyote

Bilety na wydarzenia:

koncert finałowy w ogrodzie MCK do nabycia w MCK tuż przed imprezą: 10 zł
koncert Duberman & Hornsman Coyote w Kloster Pubie do nabycia w lokalu w przedsprzedaży (10 zł) oraz w dniu koncertu (20 zł). Dla publiczności koncertów finałowych Dla Tych Zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień – po okazaniu biletu wstępu – 10 złotych.