Tu się nosi sztukę! Design na bluzach Hadrysia

Tu się nosi sztukę! Design na bluzach Hadrysia

wpis w: Aktualności | 0

Oryginalny krój, żywe kolory, sztuka, która wymyka się z ram! Jak powstawały bluzy z obrazami tyszanina, Bartosza Hadrysia? Jak się prezentują? Skąd w ogóle wziął się pomysł na bluzy z obrazami? Prześledźmy co doprowadziło do realizacji projektu „Sztuka na różnych płaszczyznach”!

Szalony pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Bartosz Hadryś, tyski Artysta-malarz, zgłaszając projekt „Sztuka na różnych płaszczyznach” do Tyskiego Banku Kultury uruchomił lawinę pozytywnych emocji i działań, których efektem jest wernisaż wystawy autorskich obrazów (15 czerwca, godzina 18.00 Galeria Pod Dachem MCK) oraz wyjątkowa limitowana kolekcja bluz.

2018-06-08-3 promocyjny_-post5

Sama praca nad bluzami była niezwykłą przygodą: pierwszy etap stanowiło skupienie się na specjalnym kroju, który pozwolił na ciekawe wyeksponowanie jednego z piętnastu różnych motywów pochodzących z obrazów Hadrysia. 86 metrów bieżących materiału w belach niemieszczących się w samochodzie osobowym nie pomagało w realizacji, ale to nic! Powstały bluzy-dzieła sztuki opatrzone specjalnie dobieranymi ściągaczami podpisane przez autora – tak jak na płótnie, Hadryś podpisuje swoje odzieżowe prace metką. To artystyczne dopełnienie całości.

dsc_8547-kopia-kopia dsc_8529-kopia

Sztuka wymknęła się z ram, a pomysł z limitowaną serią bluz jest tego najlepszym przykładem. Tyszanin postawił na współpracę z Izabelą Wądołowską, artystką plastykiem, scenografem teatralnym, która sama była pomysłodawczynią wystawy tkanin drukowanych realizowanej podczas pierwszej edycji programu Miejskiego Centrum Kultury dla lokalnych twórców, jakim jest Tyski Bank Kultury.

To połączenie sił sprawiło, że oprócz wystawy obrazów możemy obNosić się ze sztuką Hadrysia – w wersji dla niej i dla niego, w różnych rozmiarach i kolorystyce.

promocyjny_-post4 jb_0064-1 sztuka-na-roznych-plaszczyznach-obraz-i-bluza-fot-jacek-boczar

15 wzorów bluz to szansa na wyróżnienie się z tłumu.

Postaw na oryginalność i obNoś się ze sztuką.

A do tego…

Wybierz projekty lokalnych artystów!

 

Limitowana kolekcja designerskich bluz z projektami Bartosza Hadrysia do nabycia w Miejskim Centrum Kultury – start: 15 czerwca, godzina 18.00 podczas wernisażu „Sztuka na różnych płaszczyznach” w cenie 175 zł.