SIDOR x S-AGE – Dla Tych zagrają w sieci – e-koncerty tyskich kapel

SIDOR x S-AGE – Dla Tych zagrają w sieci – e-koncerty tyskich kapel

wpis w: Aktualności | 0

Miejskie Centrum Kultury w Tychach kontynuuje projekt „Dla Tych zagrają w sieci – nowa fala tyskich brzmień” zapraszając na e-koncerty tyskich zespołów. Tym razem we wtorkowy wieczór o 19.00 spotkamy się z fuzją dźwięków w wykonaniu SIDOR x S-AGE, czyli Marcina Sidora i Szymona Herbusia. 23 czerwca na Facebooku MCK odbyła się premiera singla, a tydzień później, 30 czerwca o tej samej porze zaprezentowany zostanie koncert muzyków. Oba materiały będą dostępne także później na kanale YT instytucji.

SIDOR x S-AGE to zderzenie muzyki klasycznej z elektroniczną, a to za sprawą współpracy Marcina Sidora, skrzypka i kameralisty oraz Szymona Herbusia aka S-AGE, DJ’a i producenta muzycznego. Muzycy tworzą niezwykłe połączenie, które tyszanie mieli okazję już poznać podczas miejskich wydarzeń kulturalnych, a także np. podczas meczów hokejowych na tyskim Stadionie Zimowym.

Celem cyklu „Dla Tych zagrają w sieci – nowa fala tyskich brzmień” jest popularyzacja dorobku artystycznego zespołów muzycznych z Tychów i okolic, możliwość ich przypomnienia lub zaistnienia w świadomości lokalnej społeczności oraz zintegrowanie środowiska muzycznego.