Ruszył V Tyski Bank Kultury! Czekamy na zgłoszenia!

Ruszył V Tyski Bank Kultury! Czekamy na zgłoszenia!

wpis w: Aktualności | 0

Zapraszamy do Banku – Tyskiego Banku Kultury. Rusza jubileuszowa edycja TBKu – zgłoszenia można przesyłać od 5 do 28 listopada.

Czym jest Tyski Bank Kultury?

Tyski Bank Kultury to możliwość realizacji wydarzeń i projektów artystycznych na terenie miasta, a jednocześnie finansowanie ich. Już po raz piąty Miejskie Centrum Kultury w Tychach zachęca do udziału w programie, który udowodni, że właśnie tu, w Tychach, mnożą się talenty . Rosnące zainteresowanie programem i zrealizowane do tej pory projekty budzą ciekawość co do kształtu tegorocznej edycji Tyskiego Banku Kultury. Zależy on od pomysłowości Tyszan – to oni swoimi projektami mogą wpłynąć na lokalne życie kulturalne. W minionej edycji realizowane były m.in. wydanie płyty zespołu Klaustrofobia, wystawa oraz szycie bluz z obrazami malarza Bartosza Hadrysia czy wydanie książki o przygodach tajemniczego Barubara.

Dla kogo jest Tyski Bank Kultury?

Program skierowany jest do twórczych osób prywatnych, grup nieformalnych czy kół zainteresowań związanych z miastem. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Co można zyskać?

Każdy z 7 projektów, które zostaną wybrane do realizacji zostanie dofinansowany w kwocie 6000 złotych. Przy realizacji zgłoszonego projektu MCK pomaga zapewniając opiekę merytoryczną, administracyjną, techniczną i finansową.

Jakie są zasady?

Regulamin tegorocznej edycji Tyskiego Banku Kultury poznamy w poniedziałek, 5 listopada. Projekty można będzie realizować przez cały 2019 rok, a szczęśliwców, których pomysły spodobają się Komisji Konkursowej i Kapitule najbardziej, poznamy ostatniego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego, 16 grudnia. Zgłoszenia oceniane będą przez Komisję złożoną z tyskich artystów oraz – po raz pierwszy – Kapitułę złożoną z reprezentacji laureatów dotychczasowych edycji Banku.

Zgłoszenia i terminy:

Zgłoszenia (formularze do pobrania TUTAJ) należy przesyłać drogą e-mail lub osobiście w MCK Tychy do dnia 28 listopada.