Rusza IV edycja Tyskiego Banku Kultury!

Rusza IV edycja Tyskiego Banku Kultury!

wpis w: Bez kategorii | 0

Miejskie Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do kolejnej, już IV edycji Tyskiego Banku Kultury, tym samym zapraszając wszystkich twórców działających na terenie Miasta i Gminy Tychy do realizacji przedsięwzięć kulturalnych.

Tyski Bank Kultury to program wspierający inicjatywy kulturalne, skierowany do wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły, chcą realizować swoje pasje i dzielić się nimi z innymi, chcą rozwijać swoją działalność artystyczną na większą skalę. W ramach programu realizowane są inicjatywy m.in. z zakresu teatru, muzyki, sztuk wizualnych, tańca, ale tak naprawdę wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości autorów projektów.

Do tej pory Miejskie Centrum Kultury zrealizowało już 20 projektów, dzięki którym m.in.:  powstał videoblog w gwarze śląskiej „Tyski Byfyj” opowiadający o śląskich zwyczajach i tradycjach, mieszkańcy mogli uczestniczyć w warsztatach produkcji muzyki elektronicznej, streetart’u, panie zaproszone zostały do udziału w spotkaniach „Mądrość kobiety”, nagrano płyty zespołów Fifidroki i Klaustrofobia,  w Miejskim Centrum Kultury prowadzone są spotkania medytacyjne,  organizowane są warsztaty i spotkania przybliżające kulturę Indii, a podróże spodobały się wszystkim tak bardzo, że „Festiwal Podróżników”, który był organizowany w I i II edycji TBK wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń Miejskiego Centrum Kultury.

Co najistotniejsze dla autorów, to w ramach realizowanych projektów mogą oni uzyskać pomoc organizacyjną, artystyczną, merytoryczną, techniczną i finansową do kwoty 6000 zł brutto, a Miejskie Centrum Kultury wspiera realizację projektu, na każdym etapie jego realizacji.

Nabór wniosków rozpoczyna się 2 października i potrwa do 6 listopada. Regulamin IV edycji Tyskiego Banku Kultury i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.tbk.kultura.tychy.pl