Rusza II edycja konkursu recytatorskiego w ramach LOGOS FEST

Rusza II edycja konkursu recytatorskiego w ramach LOGOS FEST

wpis w: Aktualności | 0

 

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator LOGOS FEST III Tyskiego Festiwalu Słowa, serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów do udziału w II edycji Konkursu Recytatorskiego, który dobędzie się 13 maja 2017 roku.

Formuła tego przedsięwzięcia jest inna niż gdziekolwiek w Polsce: uczestnicy przysyłają na adres organizatora dwa wybrane teksty literackie, które chcą zaprezentować w ramach konkursu. Pierwszy tekst jest dowolny, autorem drugiego obowiązkowo musi być twórca, z którego dorobku czerpał w swej pracy Marek Grechuta. Na podstawie wszystkich otrzymanych utworów stworzony zostanie scenariusz nad którym uczestnicy konkursu będą pracować w trakcie kilkugodzinnych warsztatów scenicznych. Efektem pracy warsztatowej będzie spójne
i niewymagające zapowiadania poszczególnych tekstów widowisko sceniczne, które uczestnicy zaprezentują publiczności podczas części konkursowej.
Jurorzy na podstawie tych wystąpień dokonają oceny i przyznają nagrody w każdej z kategorii. To formuła o tyle ciekawsza, że daje uczestnikom szansę na nowe doświadczenia artystyczne oraz sceniczną interakcję z pozostałymi uczestnikami.
Nazwiska Laureatów zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się ostatniego dnia festiwalu, 14 maja, na chwilę przed koncertem w wykonaniu Grzegorza Turnaua.
Zapraszamy do udziału.

 

Szczegóły konkursu w regulaminie. regulamin-konkursu-recytaotorskiego-logos-fest-2017

                                                         karta-zgloszenia

Dodatkowe informacje: Joanna Grzyśka, 32 327 02 90 wew. 25; joanna.grzyska@mck.tychy.pl