Przyroda Widziana Oczami Ceramika – warsztaty

Przyroda Widziana Oczami Ceramika – warsztaty

wpis w: Aktualności | 0

Rzeźbienie w glinie, szkliwienie i dekorowanie ceramiki będą tematem warsztatów prowadzonych przez Martę Baron-Drozdek. Podczas płatnych zajęć będzie możliwość rozwijania wrażliwości i wyobraźni plastycznej na świeżym powietrzu oraz posługiwanie się materiałem, jakim jest glina, a także szkliwienie już wypalonych figurek i ich dekorowanie.

Zajęcia odbywać będą się na obiekcie MOSIR Tychy – Park Paprocany, na wzgórzu obok placu zabaw, a naprzeciw boiska do koszykówki w połowie sierpnia. Prowadząca, mgr sztuki Marta Baron-Drozdek, wyjaśnia szczegóły zajęć:

„Każda chętna osoba zajmuje sobie miejsce. Na stole przygotowane są materiały – surowa glina do rzeźbienia, elementy już gotowe do szkliwienia i dekorowania (wcześniej wypalone). Zadanie będzie polegało na stworzeniu ceramiki, zainspirowanej przyrodą – zwierzętami i roślinami. Zadania będą zależne od czasu jaki się chce poświęcić na tworzenie ceramiki. Do wyboru będzie wiele możliwości. Od lepienia od podstaw i szkliwienia gotowych elementów (tutaj wymagana będzie większa ilość spotkań), po zwykłe dekorowanie elementami szybkoschnącymi (takimi jak farby) gotowych już wypaleń. Ilość spotkań jest zależna od zaangażowania przechodni. Zajęcia są dla wszystkich- od dzieci, po dorosłych”.

Uczestnictwo w zajęciach jest płatne.

Szczegóły i kontakt: Marta Baron-Drozdek, tel. 727 579 192.