Premiera książki „Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe”

Premiera książki „Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe”

wpis w: Aktualności | 0

Muzeum Miejskie w Tychach i Tyska Galeria Sportu zapraszają na premierę książki autorstwa Piotra Zawadzkiego – „Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe”. Premiera odbędzie się 24 października o godz. 18.00 w Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim przy ul. Edukacji 7.

Książka, wydana z okazji 50–lecia ligowego hokeja w Tychach, przedstawia rozwój tej dyscypliny sportu w mieście, który doprowadził do pierwszego mistrzostwa Polski w 2005 roku. Opisane w książce historie dowodzą, że hokej – rozumiany zarówno jako drużyna, jak i przyciągająca widzów arena sportowa – okazał się bardzo ważnym spoiwem budowania lokalnej tożsamości. Dodatkową wartością książki są unikalne fotografie oraz szczegółowe kalendarium hokejowych wydarzeń.

W spotkaniu udział wezmą wybitni hokeiści, dawni zawodnicy GKS-u Tychy, Tysovii i TTS Tychy.

O autorze: Piotr Zawadzki – tyszanin, wieloletni dziennikarz sportowy („Trybuna Robotnicza”, „Trybuna Śląska”, „Gazeta Wyborcza”), kierownik Tyskiej Galerii Sportu – oddziału Muzeum Miejskiego w Tychach, autor książki „GKS (wice) mistrzem jest!” oraz wystaw o historii sportu w Tychach