Pożegnanie Wakacji w Wilkowyjach i Urbanowicach z Kabaretem Łowcy.B

Pożegnanie Wakacji w Wilkowyjach i Urbanowicach z Kabaretem Łowcy.B

wpis w: Aktualności | 0

Pożegnanie Wakacji w Wilkowyjach i Urbanowicach

 

Wakacje to zawsze bardzo aktywny czas w Klubach Miejskiego Centrum Kultury w Tychach!

Półkolonie

Zarówno w Klubie Wilkowyje jak i w Klubie Urbanowice zorganizowaliśmy bezpłatne półkolonie w ramach budżetu partycypacyjnego dla dzieci z JUW-e (trzy turnusy) i Wilkowyj (cztery turnusy). 

Dzieciaki bawiły się na tematycznych, artystycznych turnusach (Art, Play, Fun i Media), poznawały tajniki tworzenia przedstawienia teatralnego, filmu, dawnych gier czy technik malarskich. W ramach półkolonii odwiedziliśmy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Górnośląskie Muzeum w Bytomiu, a nawet Wioskę Indiańską. Każdy turnus obfitował w warsztaty edukacyjne, gry i zabawy.

W Klubie Wilkowyje odbył się również otwarty turnus półkolonii organizowanych w wakacje i ferie Wilcze Gniazdo. Nasze młode wilki odwiedziły Ogród Zoologiczny w Chorzowie, zabytkową kolejkę wąskotorową w Rudach oraz uczestniczyły w wielu warsztatach (m.in. warsztaty tkackie, gra plenerowa z Teatrem Trip, warsztaty edukacyjne i robienie naturalnych mydełek). To był bardzo aktywny wypoczynek! 

Oprócz półkolonii „Letnie JUWe” w Urbanowicach odbywały się bezpłatne warsztaty dla dzieci i rodzin, „Zrób to sam”, „Warsztaty kreatywne’, „Improwizacje Teatralne z Fabryką Kultury”, które cieszyły się dużą popularnością.

A pod koniec wakacji… 

Już w najbliższą sobotę 25 sierpnia od godz. 17.00 Klub Wilkowyje MCK i Rada Osiedla Wilkowyje zapraszają na festyn „Pożegnanie Wakacji” w ogrodzie Klubu. W programie spektakl familijny, koncert Kapeli z Naszego Miasteczka, dmuchańce i animacje dla najmłodszych oraz zabawa taneczna z DJ’em Tomkiem Bielusiakiem. Nie zabraknie animacji dla dzieci- warsztaty szczudlarskie, które poprowadzi Lufcik na Korbkę, warsztaty artystyczne Twórcza Rodzinka (inauguracja projektu w ramach budżetu partycypacyjnego). 
Więcej szczegółów tu —————————>    Festyn Pożegnanie Wakacji w Wilkowyjach

pozegnanie_wakacji_male_na_kulture

Łowcy.B w Urbanowicach!

30 sierpnia będziemy żegnać lato w ogrodzie Klubu Urbanowice MCK. Od godz. 17.00 na wszystkich przybyłych czeka masa atrakcji. Powarsztatowy pokaz musicalu „Ania” z Fabryką Kultury, zajęcia plastyczne, koncert tyskiej kapeli Gruba Ferajna oraz ?Kabaret Łowcy.B. Więcej szczegółów tu ———————–>  POŻEGNANIE LATA 

pozegnanie_lata_male_na_kulture