Poranki Muzyczne z Teatrem Małym

Poranki Muzyczne z Teatrem Małym

wpis w: Aktualności | 0

Teatr Mały w Tychach zaprasza na serię koncertów na dziedzińcu obiektu. Spotykamy się w niedzielne dopołudnia, by wspólnie posłuchać muzyki.

8.07.2018 g. 11.00 / dziedziniec Teatru Małego

Taneczne lato z Archetti / Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzno

Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna ma na swoim koncie nagrody zdobyte na międzynarodowych festiwalach, a wśród nich Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego na XXXII Międzynarodowych Spotkaniach Muzykującej Młodzieży w Bydgoszczy, 3. miejsce na Summa Cum Laude International Youth Music Festival w Wiedniu, 1. miejsce z maksymalną ilością punktów i tytułem Summa Cum Laude na 59. Musicfestivale for Young w belgijskim Neerpelt.

15.07.2018 g. 11.00 / dziedziniec Teatru Małego

Akordeon od Baroku do Współczesności / Warszawski Duet Akordeonowy

Koncert w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, akordina,  Jacek Małachowski – akordeon

W repertuarze Duet posiada arcydzieła kompozytorów okresu Baroku i Romantyzmu oraz kompozycje twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne. Tak bogata różnorodność programowa, a także niezwykłe możliwości techniczne i sonorystyczne akordeonów koncertowych, umożliwiają muzykom zaprezentowanie w pełni wartości artystycznych oraz rzeczywistej przestrzeni i głębi muzycznej wykonywanych utworów.

 

22.07.2018 g. 11.00 / dziedziniec Teatru Małego

Klasycznie i rozrywkowo / Todo Art Trio

TODO ART TRIO utworzyli w 1994 roku studenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Do roku 2003 zespół występował jako Śląskie Trio Instrumentów Dętych. W 1997 roku muzycy otrzymali III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K.Pendereckiego w Krakowie.

 

29.07.2018 g. 11.00 / dziedziniec Teatru Małego

Po Śląsku, po naszemu / Orkiestra Dęta KWK Piast

Orkiestra Dęta KWK ‘’PIAST’’ powstała w 1975r. – pierwszy koncert zagrała 8 marca z okazji Dnia Kobiet na cechowni kopalni Piast. Pierwszy znaczący sukces odniosła w 1988r. Było to pierwsze miejsce na Przeglądzie Orkiestr Dętych w Jaworznie.

 

Wstęp wolny. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do Pasażu Kultury Andromeda.