Plenerowe Kino FreeLove: Zwierzęta

Plenerowe Kino FreeLove: Zwierzęta

wpis w: Aktualności | 0

Określane jako przedziwny film polskiego reżysera „Zwierzęta” to propozycja Miejskiego Centrum Kultury w Tychach na kolejny z pokazów plenerowych Kina FreeLove. Spotkanie z tym utrzymanym w mrocznym klimacie  dramatem psychologicznym odbędzie się 5 lipca o 21:30 w ogrodzie MCKu. Wstęp wolny. Uwaga –  seans dla widzów pełnoletnich!

Tytuł może być mylący – oto bowiem „Zwierzęta” otwiera małżeństwo przeżywające kryzys, które postanawia zostawić wszystko za sobą i wspólnie wyjechać na pół roku do Szwajcarii. Sielska sceneria, kabriolet i… niespodziewane zderzenie z owcą uruchamia spiralę dziwnych sytuacji, w których pozbawione sensu dialogi, gadający kot i brak chronologii wydają się być tylko preludium serwowanych w filmie sytuacji, w których widz usilnie próbuje się odnaleźć. Bohaterowie, Anna i Nick bezustannie zadają sobie pytania czy wszystko to, co ich spotyka jest rzeczywistością, wyobrażeniem czy może iluzją doświadczaną przez drugą osobę z pary, a dezorientacja prowadzi niemal do szaleństwa.

Światowa premiera filmu odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (nazywany też Berlinale). Szwajcarsko-austriacko-polska koprodukcja wyreżyserowana przez Grzegorza Zglińskiego została pokazana obok 42 innych filmów z całego świata, a reżyser, po zrealizowaniu cenionych dramatów Cała zima bez ognia Wymyk reżyser zaskoczył sięgając po konwencję thrillera. Jak udała się ta międzynarodowa współpraca? Przekonamy się już w przyszły piątek podczas kina pod chmurką w ogrodzie MCK.