NEXT WAVE / KIRK: niezagospodarowane przestrzenie pomiędzy ambientem, jazzem a trip-hopem

NEXT WAVE / KIRK: niezagospodarowane przestrzenie pomiędzy ambientem, jazzem a trip-hopem

wpis w: Aktualności | 0

Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny… i tu zaczynają się schody. Muzyka zespołu wypełnia niezagospodarowane przestrzenie pomiędzy ambientem, jazzem a trip-hopem, mamiąc filmową sugestywnością i zwodząc nieskrępowanym lotem wyobraźni. Fundament z elektronicznych bitów Pawła Bartnika i gęsta plecionka mrocznych sampli dają tło dla improwizującej trąbki Olgierda Dokalskiego i niepokojących partii wokalnych Antoniny Nowackiej.

Od „Mszy Świętej w Brąswałdzie” po „Ich dzikie serca” – każdy album i każda koncertowa podróż w nieznane z kIRkiem to niesamowite przeżycie, na pograniczu zachwytu i lęku. Nic dziwnego, że zespół równie dobrze się czuje w berlińskim klubie Tresor, jak na Festiwalu Filmu Niemego, na katowickim OFFie i na imprezie jazzowej. „Ścieżka dźwiękowa do lunatykowania” – komplementował ich brytyjski portal „The Quietus”. O ile ktoś odważy się przy tym zasnąć… Z początkiem 2020 z zespołem pożegnała się Antonina Nowacka, jednocześnie szeregi zespołu zasilił Stanisław Matys, grający na duduku i innych etnicznych instrumentach dętych.

KIRK – NEXT WAVE

17.10.2020 | godz. 19:00
Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16 w Tychach

Bilety w cenie: 20 PLN ulgowy / 30 PLN normalny dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl.