MCK, Klub Wilkowyje i Urbanowice MCK z cyklicznymi nowościami

MCK, Klub Wilkowyje i Urbanowice MCK z cyklicznymi nowościami

Majowe propozycje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach to e-koncerty, wywiady, spotkania podróżnicze, survival i szereg zajęć on-line. Pod hasłem #zostańwdomu z MCK od marca prowadzone są zajęcia zdalne, które teraz wracają do swojego rytmu sprzed czasu pandemii. Poznajcie propozycje MCK oraz Klubów Wilkowyje i Urbanowice MCK.

Muzycznie i artystycznie!

Otwieramy przestrzeń MCK dla tyskich kapel, dając im możliwość udziału w projekcie Dla Tych zagrają w sieci – oczywiście z zachowaniem wymogów sanitarnych. Przed nami cykl koncertów lokalnych artystów w okrojonym składzie, ale z mnóstwem pozytywnej energii i przede wszystkim dobrej muzyki. Planujemy także przybliżać tyszanom sylwetki lokalnych twórców i wszystkich związanych z kulturą, czemu mają służyć wywiady z cyklu Miasto Całkiem Kulturalne.

– mówi Małgorzata Król, dyrektor MCK o pierwszej z nowych propozycji jednostki.

Niedzielne wieczory należeć będą do Spotkań Karolińskich organizowanych przez razem z Ośrodkiem Christoforos oraz parafią bł. Karoliny Kózkówny. Najbliższą niedzielę spędzimy z Ireneuszem Krosnym podczas transmisji LIVE na YouTube TV Karolina o godzinie 18.15.

UWAGA!
Spotkanie z najsłynniejszym polskim mimem będzie możliwe tylko w trybie LIVE.

Kolejne tygodnie przyniosą koncerty „W hołdzie Ojcu Ojczyzny” z okazji 100 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II w wykonaniu Piotra i Katarzyny Pudełko Pudełko oraz Agnieszki Zimnej (17 maja) oraz „Jej portret” z okazji Dnia Matki w wykonaniu Klaudii Walencik i Dariusza Fijaka (24 maja). Ostatnia niedziela maja upłynie pod znakiem spektaklu dla dzieci „Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” Teatru Trip.

Kinowo i zagadkowo!

Kulturalnym smaczkiem dla tęskniących za dobrze znanym już Kinem FreeLove, czyli comiesięcznymi projekcjami filmowymi w sali lub ogrodzie MCKu są… emotikonkowe zagadki filmowe prezentowane co piątek, zgodnie z dniem, w którym mogliśmy spędzać wieczory przed MCKowym ekranem.

Podróże małe i duże!

Przed nami kolejne z „Niemożliwe? Nie dla Polaków. Miniwywiady o podróżach na koniec świata” połączone z pokazami slajdów, a także comiesięczne eSpotkania z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK, gdzie – wzorem wcześniejszych – stacjonarnych spotkań w wybrany poniedziałek miesiąca spotkamy się z ciekawym gościem. Te w pełni autorskie nagrania dostępne są tylko przez określony czas. Już wiemy, że kolejnym podróżnikiem będą Kasia, Marek i Malwina, którzy zabiorą nas 18 maja o 19.00 całkiem niedaleko, bo do okolic Krakowa!

Plastycznie, tanecznie i teatralnie

Uczestnicy stacjonarnych zajęć w Klubach Urbanowice i Wilkowyje MCK oraz wszyscy chętni także nie mogą narzekać na artystyczną nudę. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w zdalnych zajęciach oraz skorzystania z przygotowanych instrukcji. Wśród propozycji Klubów, które teraz znalazły swoje wirtualne odzwierciedlenie znalazły się decoupage, rękodzieło dla dorosłych, zajęcia typu zrób to sam „Majsterkowicz” (Klub Urbanowice MCK), a także planszówki, warsztaty rodzinne, zabawy plastyczne, balet i taniec nowoczesny, a nawet… survival (Klub Wilkowyje MCK). W najbliższym czasie będziemy mogli także upiec własny chleb dzięki zajęciom z Piotrem Mojżyszkiem, który opowie historie związane z tymi pachnącymi wyrobami oraz zachęci do spróbowania swoich sił w kuchni.

Możemy przyglądać się próbom zespołów teatralnych MCKu – „Gęba” i „DoRo” udostępniają fragmenty nagrań przygotowań do swoich premier, w tym zapowiadanego już wcześniej, a wstrzymanego ze względu na pandemię koronawirusa „Małego Księcia”.

Konkursowo!

Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym „Mama, Matusia, Mateńka” przygotowanego przez Klub Wilkowyje MCK. Tematem tegorocznej edycji jest hasło „Moja Mama Czarodziejka”, a dzieci zachęcane są do przygotowania pracy z okazji Dnia Matki. Skany (w formacie JPG 300 DPI)  lub zdjęcia prac (bez retuszu) w formacie A4 należy wysyłać mailowo na adres klub@mck.tychy.pl (w tytule wiadomości MMM) w nieprzekraczalnym terminie 21 maja.

A może życzenia na Dzień Matki?

Chcąc złożyć życzenia wszystkim mamom, MCK zaprasza do wspólnej inicjatywy i zachęca wszystkie dzieci przy nieocenionej pomocy tatusiów do nagrania kreatywnych i ciekawych filmików, w których milusińscy zwracają się do swoich mam. Filmy (format poziomy) można będzie przesyłać do 18 maja na adres michal.pozniak@mck.tychy.pl za pośrednictwem serwisu WeTransfer. Wspólna produkcja zostanie opublikowana 26 maja na Facebooku MCK.

E-propozycje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach i Klubów skierowane są dla całych rodzin – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów i dostępne są na fanpage’ach placówek (www.facebook.com/mcktychy oraz działające od lutego bieżącego roku www.facebook.com/KlubUrbanowiceMCK oraz www.facebook.com/KlubWilkowyjeMCK), Instagramie, a niedługo także kanale YouTube.