Marzec z Teatrem Małym

Marzec z Teatrem Małym

wpis w: Aktualności | 0

TYCHY PRESS PHOTO 2018

10.03.2018 godz. 17:00 Tychy Press Photo 2018 – Chris Niedenthal / wstęp wolny

Tychy Press Photo to konkurs i wystawa fotografii prasowej. Inspiracją dla tyskiej imprezy był słynny, organizowany już od ponad pół wieku, międzynarodowy konkurs World Press Photo. Chris Niedenthal jest gościem Tychy Press Photo 2018. Zdjęcia jednego z najbardziej znanych polskich fotografów zobaczymy w sobotę, 10 marca, na slide show w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda i na wystawie „Sportografia” w galerii  „Obok”. Przed slide show gościa TPP ogłoszone zostaną wyniki konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo 2018 i wręczone nagrody. Impreza rozpocznie się w podziemiach Andromedy o godz. 17.00. Wystawę pokonkursową będzie można obejrzeć w dolnym holu Andromedy. Wystawa Chrisa Niedenthala potrwa do 30 marca a wystawę pokonkursową będzie można zwiedzać do 10 kwietnia.

Wstęp na pokaz i na wystawy jest wolny.

 

DNA KULTURY

7.03.2018 godz. 17:00 Czytanie rocznicowe / Pasaż Kultury Andromeda / wstęp wolny

17.03.2018 godz. 17:00 Salon Słowa „Bo tak”- wieczór autorski Romy Jegor / Pasaż Kultury Andromeda / wstęp wolny

19.03. 2018 godz.18.00 Andromeda- kino, jakie znamy „Klient” / wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc
reż. Asghar Farhadi
Kraj produkcji: Iran, Francja 2016
gatunek: obyczajowy, thriller
czas trwania: 125 min.

Jeden z najwybitniejszych reżyseró światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

„Klient” to pełna napięcia opowieść o dójce kochających się ludzi i o tym jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

Zapisy: pasazkulturyandromeda@teatrmaly.tychy.pl, tel. 601 451 125

 

STREFA DZIECKA

17.03.2018 godz. 11:00 / W krainie muzyki „Wiosenne marzenie” / Pasaż Kultury Andromeda / wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc
17.03.2018 godz. 16:00 / „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” Teatru Lalki i Aktora ATENEUM z Katowic / bilety 18, 22 zł

tekst: Paul Maar
tłumaczenie: Aleksander Berlin
reżyseria: Lucyna Sypniewska
scenografia: Ewa Pietrzyk
muzyka: Paweł Steczek
plastyka ruchu: Piotr Tomaszewski
występują: Marta Popławska, Aleksandra Zawalska, Dawid Kobiela

Perypetie dwójki przyjaciół, w których przewidywalny dotąd świat, wkracza nagle „ten trzeci”, niesie mądre przesłanie i bardzo ważną, szczególnie w tych czasach przestrogę.

Codzienne życie przemądrzałego Dezyderiusza i zdominowanego przez niego Kminka toczy się wokół dwu kolorowych skrzyń, skrywających różne „skarby” i nabierających poprzez zabawę magicznych właściwości. To przestrzeń wspólnych psot i przekomarzanek, ale też nie jednej kłótni, ciągłego boczenia się na siebie i godzenia. Kiedy pewnego dnia pojawia się Dobosz z imponującym bębnem, bardzo szybko odkrywa słabostki nowo poznanych kolegów; bez większego trudu udaje się mu ich poróżnić, wykorzystać naiwność, a w końcu obu ich „wyprowadzić w pole”.
Intrygi i manipulacje sprytnego oszusta poważnie zachwieją relacją przyjaciół i ich mikroświatem. Przygoda, będąca dotkliwą nauczką sprawi jednak, że nie tylko docenią wartość przyjaźni ale i samodzielnej refleksji, która pomaga zachować zdrowy dystans, odróżnić prawdę, czy dobre intencje od złych.

   Bajka dla dzieci od lat 4
   czas trwania: 60 min
   bilety w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl

24.03.2018 godz. 10.00 warsztaty „Palma Wielkanocna” / Miejska Galeria Sztuki „Obok” / wstęp wolny

Warsztat, dzięki któremu dzieci poznają piękną, starą, polską tradycję tworzenia palm wielkanocnych. Oczywiście każdy uczestnik zabiera palmę ze sobą.

Ilość: minimum 10, maksimum 20 osób

Czas trwania: ok. 1,5godz.

Czas rozpoczęcia: 10.00-11.30

Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: joanna.rupik@teatrmaly.tychy.pl, tel. 32 780 32 03

 

POETICON
11.03.2018 godz. 17:00   Magdalena Kumorek „śmiercie” / Teatr Mały / bilety 50 zł

Paradoksalnie tych parę piosenek o „śmierciach” powstało z uczucia miłości i uwielbienia. Bo:
1. Lubię poezję Leśmiana bardzo i zachwyca mnie fakt, że odnajduję w niej bieg moich własnych myśli dotyczących natury Człowieka, przemijania, wiary w Boga i siły Przyrody.

  1. Lubię śpiewać.
  2. Lubię muzyczne wędrówki mojego męża, Piotra Dziubka, którego poprosiłam o zaaranżowanie tych parę dźwięków, jakie przyszły mi do głowy na temat poezji Leśmiana.

Drogi widzu, słuchaczu- melancholii znajdziesz tu mało. Raczej wadzenie się z tym, co nieuchronne, radość z życia i kilka nut z przytupem w tle                                                                                                                 Magdalena Kumorek

Bilety do nabycia w kasie teatru lub na www.ticketportal.pl

TEATR KONESERA
25.03 godz. 17.00  Zahipnotyzuj mnie- piosenki Z. Koniecznego / bilety 50 zł

Muzyczno-plastyczny spektakl oparty na twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej- ZYGMUNTA KONIECZNEGO. Cud narodzin i życia. Człowiek, wolność, szczęście, samotność i miłość Bóg i pszeniczny łan. Wszystko to co powszednie i codzienne i to, co ostateczne. Piękna muzyka i niezwykłe teksty. Kompozycje, które wszystkim nam od lat grają w duszy, w interpretacjach następnego pokolenia artystów. Aktorzy Teatru Ludowego i goście- wszyscy, którzy jeszcze raz wspólnie zachęcą „zagrać dla Pana na harfie i na cytrze”.

muzyka: ZYGMUNT KONIECZNY
reżyseria: MAŁGORZTA BOGAJEWSKA
kierownik muzyczny: KONRAD MASRTYŁO
scenografia i kostiumy: BARBARA FERLAK
choreografia: MAĆKO PRUSAK
inspicjent: MARTYNA REZNER
zespół muzyczby w składzie:
fortepian: Konrad Mastyło
skrzypce: Tomasz Góra
kontrabas: Michał Braszak
gitara: Krzysztof Oczkowski
perkusja: Michał Peiker
wizualizacje: Dawid Kozłowski

obsada: MARTA BIZOŃ, PAULINA KONDRAK/gościnnie, WERONIKA KOWALSKA, MAŁGORZTA KRZYSICA, KAROL POLAK, JAN NOSAL, RYSZARD STAROSTA, BARBARA SZAŁAPAK, JACEK WOJCIECHOWSKI, KAJETAN WOLNIEWICZ

bilety do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

26.03 godz. 18.00
„B!ardzo” / Teatr Mały/ Wykonanie: Studio Młodych przy Teatrze Małym w Tychach oraz Grupa Artystyczna Teatr T.C.R./ bilety 10 zł

Scenariusz i reżyseria: Piotr Kumor
Scenografia i kostiumy: Arkadiusz Gorgoń
Obsada: Alina Bachara, Marta Bartczak, Agata Cichy, Katarzyna Cieślik, Magdalena Fidor, Krzysztof Kulbicki, Klaudia Miszczyk, Justyna Pachla, Katarzyna Kaja Pietrzak, Magdalena Pytlarz, Marcin Stachoń, Joanna Szarblewska, Monika Szydłowiecka, Michalina Wasilewska

„B!ardzo” to próba uchwycenia tego, co ulotne i wydawałoby się mało istotne. Spektakl posiada budowę labiryntu rozgrywającego się w niemal całej przestrzeni teatru. Tylko pierwsza i finałowa scena odbywa się w pełni na deskach scenicznych i tylko te dwie sceny posiadają charakter zbiorowych. Wszystkie pozostałe sceny rozgrywają się jednocześnie w różnych miejscach rozsianych po całym teatrze, do których trafić można po nitkach prowadzących ze sceny lub dzięki mapie czasowej spektaklu. B!ardzo to forma układanki scenicznej, której nie da się zobaczyć w całości, można tylko próbować uchwycić dla siebie pewne ulotne chwile, ezoteryczne stany, estetyczne wartości oraz ważne treści.

27.03 godz. 18.00

„Stany Skupienia” / Teatr Mały / Spektakl dyplomowy studentów IV roku Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu / bilety 10 zł

Choreografia : Jacek Przybyłowicz

Wykonawcy: Mateusz Bogdanowicz, Małgorzata Czyżowska, Kinga Duda, Paula Gogol, Dominika Gryz,Victoria Herczek, Agata Jędrzejczak, Omar Karabulut, Karolina Kardasz,Wojciech Marek Kozak, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Joanna Kremer, Oscar Mafa, Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Nicol Wesołowska

asystent : Tobiasz Sebastian Berg

muzyka:  Maciej Henel-Celis Bartosz Malik

 

stały – ciało posiada określony, charakteryzujący się sprężystością i formą kształt;

ciekły –  ciało w normalnych warunkach grawitacji  przenika przez pory i szczeliny napotkanych materii;

gazowy – ciało rozprzestrzenia się bez ograniczeń i łatwo miesza z innymi lotnymi związkami.