„Mały Książę” – trwają próby, premiera w kwietniu

„Mały Książę” – trwają próby, premiera w kwietniu

wpis w: Aktualności | 0

Już w kwietniu 2020 roku Zespół Teatralny „Gęba” z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach we współpracy z Teatrem Małym w Tychach zaprezentują wyjątkowe przedstawienie. Młodzi adepci sztuki teatralnej zmierzą się z klasyką, do jakiej niewątpliwie zalicza się „Mały Książę”.

Dzięki współpracy tyskich instytucji kultury – Teatru Małego w Tychach i Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, już w kwietniu czeka nas premiera przedstawienia, do którego próby ruszyły kilka dni temu. Na teatralnej scenie spotkali się młodzi adepci sztuki aktorskiej skupieni wokół Zespołu Teatralnego „Gęba”.

„Mały Książę” – dzieło ponadczasowe i ponadpokoleniowe zawiera w sobie wiele, właściwie nieograniczenie wiele, tematów i wątków – miłość, przyjaźń, mądrość czy wreszcie dojrzewanie, które jest głównym motywem tyskiej inscenizacji. Młody Człowiek ewaluuje ku dorosłości, Pilot dorasta do dziecięcej wrażliwości, a Róża rozwija się na miłość.

Czeka nas niezwykła wędrówka przez filozoficzny świat Małego Księcia z wykorzystaniem różnych gatunków teatralnych – od teatru animacji, poprzez teatr muzyczny czy tańca przez teatr iluzji, aż po ten antyczny. Niezwykłe sceny, dobrze znana, choć za każdym razem odkrywcza fabuła, zdania, które wielu z nas ma w swej pamięci – to czeka nas już w kwietniu, podczas premiery przedstawienia.

Występują: Małgorzata Duda, Magda Duda, Kinga Oleksiak, Julia Kokoszka, Julia Siewiera, Gabriela Ozimek, Dawid Marut, Jowita Ladrowska, Martyna Chomicz, Oliwia Granica.

Scenariusz i reżyseria – Piotr Adamczyk

Reżyseria świateł – Leszek Szymański

Kostiumy – Barbara Kalfa

Muzyka i efekty dźwiękowe – Dawid Marut i Krzysztof Ścieszka

Grafika i animacja – Anna Sładek