Maj w Klubie Urbanowice MCK

Maj w Klubie Urbanowice MCK

wpis w: Aktualności | 0

moskwa_-male-na-kulture

Monodram pt. „Moskwa Pietuszki” 
w wyk. Piotra Józefa Adamczyka
09.05.2018 godz. 18:00

MCK Klub Urbanowice

Wstęp wolny / rezerwacja 726 261 375
(pon – pt 12:00- 16:00)

 

Wieniedikt Jerofiejew pisząc utwór „Moskwa – Pietuszki” nazwał go poematem pseudoautobiograficznym. Został on przetłumaczony na wiele języków, a na jego podstawie powstały liczne spektakle teatralne. Piotr Józef Adamczyk również podjął się tego zadania, ponadto sam stworzył scenariusz i reżyserię monodramu, który zaprezentowany został widzom podczas festiwalu XI Tyskiego Festiwalu Mondramu MOTYF

Monodram jest opowieścią o podróży, której celem jest miejsce niemalże utopijne. Wieniczka, siedząc w pociągu jadącego z Moskwy do Pietuszek, snuje opowieści filozoficzne, czasem refleksyjne, innym razem żartobliwe. Wraz z innymi podróżnymi popija alkohol i wdaje się w dyskusję. Monodram zaskakuje bogactwem tworzyw teatralnych.

Wieniczka wykreowany przez Adamczyka potrafi widza wzruszyć, rozśmieszyć i zadziwić. Jest to postać wzbudzająca sympatię, gdyż widać w niej szczerość i autentyczność. Podróż mężczyzny jest momentami nostalgiczna, lecz zarazem zabawna, przez co nie daje nam ani chwili czasu na znużenie. 

Piotr Józef Adamczyk

„Moskwa Pietuszki”

Scenariusz i reżyseria: Piotr Józef Adamczyk

Opracowanie muzyczne: Krzysztof Ścieszka 

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„

chemia_-male-na-kulture

 

Warsztaty Chemiczne 
„Chemia w kuchni” 

16.05.201 godz. 17:00

MCK Klub Urbanowice
Wstęp wolny / rezerwacja miejsc tel. 726 261 375
(pon – pt 12:00- 16:00)

To jedyne takie miejsce, gdzie nawet najmłodsi zamieniają się w prawdziwych chemików – w fartuszku, okularach i z probówką 

w ręce. Aby rozbudzić w dzieciach chęć odkrywania świata oraz ich zdolności manualne, na naszych warsztatach każdy z Młodych Chemików otrzymuje swój zestaw szkła laboratoryjnego. Wspólnie wykonujemy proste i bezpieczne doświadczenia, które zarazem bawią i uczą.

Warsztaty dla dzieci od 5 roku życia.   

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„

ser_-male-na-kulture

 

Warsztaty robienia sera, spotkanie z etnologiem Piotrem Mojżyszkiem 

23.05.2018 godz. 17:00

MCK Klub Urbanowice
Wstęp wolny / rezerwacja miejsc tel. 726 261 375
(pon – pt 12:00- 16:00)

Piotr Mojżyszek jest etnologiem i fotografem. Zajmuję się głównie fotografią podróżniczą i dokumentalną. Z etnologiczną wnikliwością stara się opowiadać o ludziach, ich kulturze i życiu. Podróżuje i fotografuje w różnych częściach świata, jednak najwięcej czasu spędza na Bałkanach.

Od kilku lat realizuje również wspólnie z Anią Czapek etnologiczny projekt „Opowiadamy o świecie”. Piszą, prowadzą warsztaty etnologiczne, realizują filmy dokumentalne… Prowadzą wyprawy do Albanii, Gruzji, Wietnamu, Kambodży i na Athos.