LOGOS FEST VII Tyski Festiwal Słowa: recital Hanny Banaszak

LOGOS FEST VII Tyski Festiwal Słowa: recital Hanny Banaszak

wpis w: Aktualności | 0

Teatr Mały w Tychach zaprasza 6 listopada o g. 18:00 na recital Hanny Banaszak, który odbędzie się w ramach LOGOS FEST VII Tyski Festiwal Słowa.

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony.
Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz etc…. Z biegiem lat współpracowała również z Jerzym Satanowskim, Janem „Kantym” Pawluśkiewiczem, Januszem Stroblem, Zbigniewem Preisnerem.
Artystka użyczyła głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy” (1981), zaśpiewała arię w filmie Witolda Leszczyńskiego „Siekierezada” (1985).

W tyskim recitalu Hanny Banaszak nie zabraknie oczywiście piosenek do tekstów patrona tegorocznej edycji LOGOS FEST – VII Tyskiego Festiwalu Słowa – Jonasza Kofty.

Tuż po prezentacji recitalu Hanny Banaszak na scenie głównej Teatru Małego odbędzie się spotkanie dyrektora teatru Pawła Drzewieckiego z artystką.

Spotkanie będzie transmitowane. Tych z Państwa, którzy nie mogą w nim uczestniczyć osobiście, zachęcamy do bycia z nami online na naszym kanale YouTube.

06.11.2020 g. 18:00

Koncert Hanny Banaszak

LOGOS FEST VII Tyski Festiwal Słowa

Teatr Mały Tychy

bilety: 50 zł