LOGOS FEST – VII Tyski Festiwal Słowa: koncert Piotra Machalicy „Kofta. Jakoś leci”

LOGOS FEST – VII Tyski Festiwal Słowa: koncert Piotra Machalicy „Kofta. Jakoś leci”

wpis w: Aktualności | 0

Teatr Mały w Tychach zaprasza na koncert Piotra Machalicy – ”Kofta. Jakoś leci” otwierający festiwal LOGOS FEST – VII Tyski Festiwal Słowa, który z uwagi na sytuację został przeniesiony z maja na czas jesieni. Występ będzie miał miejsce 3 października o godzinie 18:00. Zaraz po koncercie zapraszamy wszystkich na spotkanie z Piotrem Machalicą, jakie odbędzie się na scenie głównej Teatru Małego w ramach cyklu Aktor w DIALOGU i które poprowadzi dyrektor teatru Paweł Drzewiecki (wstęp wolny).

Po udanych projektach poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu i Janowi Wołkowi, Piotr Machalica zmierzy się z twórczością kolejnego wybitnego polskiego poety – Jonasza Kofty. Fascynacja Piotra Machalicy twórczością Jonasza Kofty i współpraca z doskonałym kompozytorem, aranżerem i akompaniatorem Wojciechem Borkowskim sprawiła, że usłyszycie Państwo dojrzały, nienachalny, melancholijny i zabawny koncert. Ciepły głos aktora, przemyślane interpretacje i ciekawe aranżacje wybrzmią w takich utworach jak np. „Pamiętajcie o ogrodach”, „Jakoś leci”, „Niedomówienie”, „Jej portret”, „Podróżą każda miłość jest” czy „Wakacje z blondynką”.

„W czterech spektaklach, nad którymi pracowałam przed laty – „Zimy żal”, „Big Zbig Show”, „Zimy żal”, „Młynarski – trzy elementy” – występował Piotr. Bez niego te przedstawienia byłyby inne. Był doskonały. Często słyszałam od ludzi, którzy znali go tylko ze sceny „jaki to musi być ciepły człowiek! Chciałoby się do niego przytulić!”. Bo Piotr ma ciepło w głosie i w uśmiechu. I ogrzewa nas nimi. Jak stary kaflowy piec. A to w dzisiejszych czasach – unikat! Warto także przytulić się do tych pięknych piosenek. Ja już to zrobiłam i nie żałuję!” Magda Umer

Piotr Machalica – „Kofta. Jakoś leci” – LOGOS FEST – VII Tyski Festiwal Słowa
Kierownictwo muzyczne, fortepian i aranżacje: Wojciech Borkowski

3.10.2020, godz. 18.00

Teatr Mały

Bilety:  50 zł