Letni ogród sztuk wszelakich – „Szybciej, dalej, mocniej. Akcja? Reakcja!” eksperymenty Pana Korka w MCK

Letni ogród sztuk wszelakich – „Szybciej, dalej, mocniej. Akcja? Reakcja!” eksperymenty Pana Korka w MCK

wpis w: Aktualności | 0

Letni Ogród Sztuk Wszelakich MCK pełen eksperymentów! W niedzielę 9 sierpnia o 17.00 Pan Korek dostarczy nam nie lada atrakcji i wrażeń pokazem eksperymentów „Szybciej, dalej, mocniej. Akcja? Reakcja!”. Zapraszamy do Letniego ogrodu sztuk wszelakich przy ul. Boh. Warszawy 26 – wstęp wolny – obowiązują zapisy telefoniczne i mailowe.

Naukowcy z Laboratorium Pana Korka postanowili przyjrzeć się prawom mechaniki klasycznej. Ten dział fizyki zajmuje się ruchem, równowagą i oddziaływaniem ciał w naszym otoczeniu. Mechanika klasyczna oparta jest na prawach ruchu sformułowanych przez angielskiego fizyka, matematyka i filozofa Isaaca Newtona w słynnym dziele „Philosophiae naturalis principia mathematica”.

Na pokazie zamiast punktów materialnych, sztywnych brył, układów odniesienia, wektorów czy równań ruchu pojawią się gwoździe, ciężkie młoty, cegły, balony, półmiski, pompy, sznurki, krzesła, kieliszki, kije, koła, szklanki oraz jajka… Ze swojego laboratorium szaleni naukowcy przywiozą także ogromną drabinę, palety do towarów, poduszki, stół laboratoryjny oraz wielki materac.

Wszystkie te „pomoce naukowe” posłużą do badania ruchu ciał pod wpływem działających sił. Odważni widzowie będą mogli na własnej skórze (dosłownie!) sprawdzić zasadę bezwładności, akcji i reakcji czy zachowania energii i pędu.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy pod nr. tel. 32 327 02 90 lub mailowo mck@mck.tychy.pl

Ilość miejsc ograniczona. Więcej na naszym Facebooku.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Teatru Małego w Tychach, o czym poinformujemy zapisane na wydarzenie osoby w razie zaistnienia takiej sytuacji.

Udział w wydarzeniu oznacza akceptację regulaminu dostępnego tutaj: REGULAMIN

Oprócz występu Pana Korka, w Letnim Ogrodzie Sztuk Wszelakich w wakacyjne niedziele na najmłodszych i całe rodziny czekać będą:
16 sierpnia, g. 17.00 – spektakl „Piraci” – Fabryka Kultury
23 sierpnia, g. 17.00 – pokaz walk średniowiecznych w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Golęszyce”
30 sierpnia, g. 17.00 – spektakl „Ukryte” – Teatr HoM