Miejskie Centrum Kultury w Tychach nadal namawia do przyłączenia się do akcji #zostańwdomu z MCK. Tym razem mamy w zanadrzu bardzo ciekawą i twórczą propozycję.

Projektujesz? Interesujesz się grafiką? Weź udział w konkursie na najlepszy mapping w ramach Tychy Light&Sound Festival!

Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby, a w szczególności studenci lub absolwenci uczelni artystycznych np. ASP, grupy projektowe, mappingowe.

Co należy zrobić?

Zadaniem uczestnika jest stworzenie ciekawej i dynamicznej animacji, która łączyć się będzie z tematem konkursu – ZIEMIA.

Minimalna długość pracy konkursowej (animacji) to 2,5 minuty (tj. 150sekund), a maksymalna 10 minut.
Praca konkursowa (animacja) zgłoszona do konkursu powinna być zapisana w jednym z formatów: MOV, 25f/s, kodek H264 lub dvx.
Praca konkursowa (animacja) zgłoszona do konkursu powinna być dostosowana do “matrycy” udostępnionej przez organizatora. Rozdzielczość animacji to 1200x1920pixeli fullHD.

Udział w konkursie daje możliwość zaprezentowania swojej pracy w unikatowym miejscu i wygrania nagrody głównej w kwocie 5000 zł.

Prace oceni profesjonalne Jury, składające się z uznanych autorytetów oraz przedstawicieli organizatorów:

– Beata Konieczniak – Dyrektor artystyczna i pomysłodawczyni „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Light.Move.Festival  w Łodzi – Przewodnicząca jury;
 
– Tomasz Wlaźlak – Artysta wizualny, dr sztuki zajmujący się sztuką multimedialną i grami wideo;
 
– Piotr Kumor – Główny specjalista ds. organizacji imprez w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.
 
Prace prezentowane będą w przestrzeniach Browaru Obywatelskiego w Tychach, gdzie w dniu finału (12 września 2020) odbędą się wystawy (WSTI, Izabela Wądołowska „Kto tu tańczy” i Justyna Biskup-Naumienko „Nasze dziewczyny z osiedla”) oraz koncerty z nurtu alternative i nie tylko – wystąpią Karolina Czarnecka i zespół Cukier, a także zespół Chłodno i duet SIDOR x S-AGE.

Aby wziąć udział w konkursie należy dokonać w terminie do 14.08.2020 r. rejestracji poprzez prawidłowe wypełnienie wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie oraz przesłanie go na adres: mapping@browarobywatelski.pl

Konkurs organizowany jest w ramach TYCHY LIGHT&SOUND FESTIVAL 2020, który odbędzie się w dniu 12.09.2020 na obszarze Browaru Obywatelskiego w Tychach (ul. Browarowa 7, 43-100 Tychy).

A tak bawiliśmy się rok temu…