Koncert Magdaleński: Capella Marialis i Orkiestra Symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Koncert Magdaleński: Capella Marialis i Orkiestra Symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

wpis w: Aktualności | 0

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na kolejny z cyklu „Koncertów Magdaleńskich”, który odbędzie się 26 maja 2019 roku o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach (ul. Damrota 62). Miłośnicy muzyki będą mieli okazję usłyszeć Cappella Marialis – zespół wokalny Bazyliki Mariackiej oraz Orkiestrę Symfoniczną Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Koncerty Magdaleńskie odbywają się pod patronatem ks. prob. Janusza Lasoka. Wstęp wolny.

Podczas koncertu w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach usłyszymy utwory Bacha, Gorczyckiego, Góreckiego i naszego rodzimego Henryka Jana Botora, nie zabraknie także improwizacji organowych. Gościć będziemy zespół wokalny Bazyliki Mariackiej w Krakowie, Capella Marialis, nawiązujący do wielkich tradycji muzycznych tej prastarej krakowskiej świątyni. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki sakralnej, szczególnie polskich kompozytorów, w trakcie liturgii oraz podczas koncertów. Zespół Cappella Marialis koncertował także za granicą we Francji i w Niemczech w tym w Katedrze Notre Dame w Paryżu prezentując muzykę Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego i Henryka Jana Botora. Można usłyszeć go w każdą sobotę podczas wieczornej Mszy świętej w Bazylice Mariackiej w Krakowie, jednak w najbliższą niedzielę usłyszymy ich w Tychach, ze szczególnym udziałem:

Natalia Chorzalska – sopran
Zuzanna Kozłowska – alt
Krzysztof Michalski – tenor
Bohdan Gros – flet
Tomasz Chorzalski – organy
Krzysztof Michałek – dyrygent

Usłyszymy Orkiestrę Symfoniczną Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach powstałą w 2017 r., wychodzącą naprzeciw potrzebom uroczystych liturgii i wydarzeń w łagiewnickim sanktuarium. Tworzą ją głównie studenci i absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej oraz szkół muzycznych II stopnia. Poza liturgią, działalność orkiestry skupiona jest na wykonawstwie wartościowej muzyki na koncertach w kraju i za granicą. Wraz z chórem Musica ex anima zespół koncertował m.in. w Westminster Cathedral w Londynie, w paryskiej Katedrze Notre-Dame oraz w dominikańskim kościele pw. św. Pawła w Berlinie.

Wstęp wolny