JEDZ, ROZMAWIAJ I TAŃCZ czyli jak uszczęśliwić ciało i duszę w 3 dni.

JEDZ, ROZMAWIAJ I TAŃCZ czyli jak uszczęśliwić ciało i duszę w 3 dni.

wpis w: Aktualności | 0

Trwają wakacje. Niektórzy sączą drinki w Grecji czy na Malediwach, pozostali czekając na urlop, przewijają rwący strumień aktualności na Facebooku wypchany po brzegi zdjęciami znajomych, przedstawiającymi szczegółowe relacje ze słodkiego „nicnierobienia” pod palmami. Atmosfera robi się gęsta. Czas rozpocząć działania! 

Miejskie Centrum Kultury w Tychach znalazło sposób na wyjątkową podróż, bez konieczności wsiadania do samolotu. Wystarczy jedynie przyjść 5, 6 i 7 sierpnia na Plac Baczyńskiego w Tychach – tam bowiem będzie miał miejsce I Tyski Festiwal Smaków. Wydarzenie to, dostępne będzie dla wszystkich mieszkańców, którzy w wakacyjnej  atmosferze  nie odmówią spróbowania międzynarodowych  kulinariów przygotowanych przez lokalnych szefów kuchni, właścicieli modnych dziś foodtrucków  oraz odnoszących sukcesy medialne kreatorów smaku jak Kuba Tomaszczyk, finalista „MasterChef Junior” i Teo Vafidis z programu „Europa da się lubić”. Oprócz bogactwa smaków, organizator (MCK),  przygotował również ciekawy program artystyczny, na który składają się pokazy filmowe i koncerty. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie BOVSKA, autorka nie schodzącego z anten radiowych hitu „Kaktus”, który stał się motywem przewodnim popularnego serialu TVN pt. „Druga Szansa”     z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej.

Festiwal Smaków to przepis na udane 3 dni, podczas których zmysły tyszan będą miały niebagatelną okazję poznać nowe smaki, dźwięki, obrazy. Pierwszy weekend sierpnia upłynie zatem w duchu włoskiej filozofii życia dolce far niente czyli słodkiego nieróbstwa i próżnowania doprawionego wyborowym towarzystwem znajomych, wykwintnym jadłem i najlepszą muzyką.

 

PROGRAM FESTIWALU:

 

5 sierpnia SŁODKI PIĄTEK

13.00-14.30 Parada foodtrucków po mieście

18.00-23.00 Inwazja foodtrucków 

Od 18.30

Home Barista – podstawy parzenia kawy i Lip Smacking Cafe  (pokaz & panel dyskusyjny)

Tarty i Quiche z Natural Bake Crafters (pokaz, warsztaty & panel dyskusyjny)

20:30 Projekcja filmu „SZEF”

 

6 sierpnia SOBOTA Z OGNIA

12.00-22.00 Inwazja foodtrucków 

18.30 Vege grillowanie z Kolorowym Talerzem

20.30 Projekcja filmu „SMAK CURRY”

22.00 Pokaz fireshow

 

7 sierpnia MISTRZOWSKA NIEDZIELA

12.00-22.00 Inwazja foodtrucków 

16.00 Pokaz kulinarny Kuby Tomaszczyka, finalisty Master Chef Junior

18.00 Pokaz Kulinarny Teo Vafidis

19.30 Koncert Party is over

20.30 Koncert BOVSKA