IV Tyski Nightspotting – nocne fotografowanie miasta

IV Tyski Nightspotting – nocne fotografowanie miasta

wpis w: Aktualności | 0

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza już po raz czwarty na wyjątkowy Tyski Nightspotting. Nocny fotospacer po mieście to nie tylko fotografowanie, ale również okazja do wyjątkowej podróży – autobusem, na który nie jest potrzebna ani rezerwacja ani bilet, a trasę przejazdu ustalają uczestnicy wydarzenia, które odbędzie się w tym roku 3 sierpnia – start o 20.30 na parkingu OW Paprocany przy tyskiej Piramidzie.

Kurs autobusu nie musi być ograniczony do typowych miejskich przystanków. Swoje propozycje miejsc do odwiedzenia już teraz można zgłaszać na Facebooku Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, ale również w trakcie nocnego przejazdu będzie można spontanicznie zdecydować o trasie, co zdarzało się w latach poprzednich.

TTF wraz z Michałem Kasperczykiem zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu. Każdy spacer fotograficzny, w tym również Tyski Nightspotting, jest okazją do rozmów pasjonatów fotografii i zawierania nowych znajomości. Nie ma znaczenia doświadczenie czy używany sprzęt fotograficzny, choć organizator sugeruje aby zabrać statyw, który ułatwia nocne fotografowanie, a także latarki i inne bezpieczne źródła światła, umożliwiające malowanie światłem przy wykorzystaniu długich czasów otwarcia migawki. Przed  wydarzeniem należy zapoznać się z regulaminem spacerów dostępnym na stronie www.ttf.tychy.pl. W odróżnieniu od pozostałych wydarzeń z cyklu Tyskich Spacerów Fotograficznych, z uwagi na pojemność środka transportu, tym razem liczba uczestników jest ograniczona do 85 osób.

W jaki sposób można malować światłem podczas takiego nocnego spaceru można będzie przekonać się wymieniając doświadczenia ze stałymi bywalcami wydarzenia organizowanego przez TTF juz po raz czwarty, ale to nie wszystko. Członkowie stowarzyszenia zachęcają do udziału w spacerze przypominając o tym, co wydarzy się kilka miesięcy później: „Każdy uczestnik wspólnych fotowypraw może do połowy września zgłosić zdjęcia wykonane przez siebie podczas tegorocznych spacerów. Zostaną pokazane podczas jesiennego slideshow, a najlepsze trafią na wystawę „pospacerową” w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach” – mówi Marcin Zimnal.

Co roku wydarzenie przyciąga pasjonatów nietypowego fotografowania. Dokąd nocne fotomarki dotrą tym razem? Jakie zdjęcia powstaną? Efekty na pewno będą ciekawe, do czego przyzwyczaiło nas już Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, kreatywnie podchodzące do fotografowania miasta Tychy, do czego najbliższa okazja już w najbliższą sobotę.

Organizatorami IV Tyskiego Nightspottingu są: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, Michał Kasperczyk i Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy oraz PKM Tychy Sp z o. o.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Tyskich Spacerów Fotograficznych. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.