W 2017 roku mija 102 rocznica urodzin mało znanego lecz wybitnego polskiego poety zwanego Baczyńskim Kresów. Zygmunt Rumel, bo o nim mowa, zginął w tragicznych okolicznościach w wieku zaledwie 28 lat, ale zdążył pozostawić znaczący pod względem jakościowym dorobek poetycki.

 

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich ogłaszają „III Konkurs Recytatorski im. Zygmunta Rumla”. Uczniowie zgłoszeni do konkursu zobligowani są przygotować dwa utwory. Pierwszy, to dowolny utwór Zygmunta Rumla dostępny pod adresem www.nawolyniu.pl/wiersze/index.htm, drugi wiersz dowolnego autora o polskiej tematyce narodowej, wyzwoleńczej lub wojennej. Zgłoszenie do konkursu dowolnej liczby Waszych reprezentantów przyjmowane są  do 6 listopada 2017r. na adres mail: piotr.kumor@mck.tychy.pl.

Finał konkursu odbędzie się 10 listopada 2017 r. o godzinie 10:00 w budynku Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26.

Na uczestników konkursu i ich nauczycieli czekają  :

  • godzinne warsztaty z instruktorami teatralnymi,
  • profesjonalne trzyosobowe jury,
  • cenne nagrody i upominki.

 

Wytypowani nauczyciele prowadzący z poszczególnych szkół proszeni są o kontakt telefoniczny z przedstawicielem  Towarzystwa Miłośników Lwowa i  Kresów Południowo – Wschodnich (TMLIKPW):

             tel. , kom. 502 469 759 mgr Janina Półtorak

 

Serdecznie zapraszamy!