II Tyskie Święto Seniorów – Senioriada

II Tyskie Święto Seniorów – Senioriada

wpis w: Aktualności | 0

9 czerwca na Placu Baczyńskiego będą królować Seniorzy! II Tyska Senioriada to jednak nie tylko święto dojrzałych tyszan, ale wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie. Atrakcji nie zabraknie – prócz programu artystycznego przewidziano wydarzenia dodatkowe, a wszystko to dzięki współpracy Tyskiej Rady Seniorów i Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Już w zeszłym roku tyscy seniorzy pokazali co znaczy radość życia, dlatego i w tym roku odbędzie się międzypokoleniowa Senioriada, jeszcze bogatsza w wydarzenia i jeszcze bardziej pokazująca feerię barw wieku dojrzałego we wszystkich jego aspektach. Senior z seniorem czy senior z juniorem – każdy znajdzie coś dla siebie, a reprezentacje lokalnych środowisk senioralnych pokażą, jak wiele aktywności czeka na mieszkańców Tychów z bogatym doświadczeniem życiowym.

Raisa Misztela, tyscy artyści wykonujący znane i lubiane piosenki Marka Grechuty i Wojciecha Młynarskiego, pokazy artystyczne i gimnastyczne, wspólne śpiewanie to tylko część zaplanowanych atrakcji. Czeka także szereg wydarzeń dodatkowych: konkursy i animacje dla dzieci, porady i konsultacje kosmetyczne, rehabilitacyjne, dotyczące zdrowego żywienia czy ekologii. Seniorów odwiedzą przedstawiciele Straży Miejskiej z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa w przestrzeni, będzie coś dla ciała i ducha: o smakowity poczęstunek zadba Koło Gospodyń Wiejskich z Urbanowic, a przybyli będą mogli podziwiać wystawę malarstwa i szkła artystycznego Andrzeja Czerwińskiego. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z działaniami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Tyskiej Rady Seniorów i Klubu Seniora „Platyna”, promowana będzie także idea „Kopert Życia”.

 

Program II Tyskiego Święta Seniorów – Senioriady:

15.00 – 15.50
Uroczyste otwarcie
Powitanie i odśpiewanie Hymnu Seniora
Występ wokalny Polskiego Związku Niewidomych
Występ zespołu ludowego z Urbanowic

15.50 – 19.00
Wspólne odśpiewanie Hymnu Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Występ Zespołu Wokalno-Muzycznego „PASJONATKI”
Pokaz profesjonalnej rozgrzewki przed Nordic Walking
Pokaz gimnastyczny (sekcja gimnastyczna pod kier. Agnieszki Matyjas)
Występ Raisy Misztela

16.45-17.00
Zumba – pokaz taneczny grupy „REVITAL”

17.00-17.50
Pokaz seniorów (IB Polska): grupa taneczna, artystyczna, muzyczna

18.00-18.20
Pokaz tańca klasycznego (Klub Osiedlowy „MAGDALENA” przy TSM Oskard)

18.20-19.00
Monolog Stefanii Dyduch
Wspólne śpiewanie z grupą „GWIAZDECZKI w Kapeluszach”
Występ Michała Bielskiego

19.00 – 21.00
„Jeszcze w Zielone Gramy” – Koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego i Marka Grechuty w wykonaniu Klaudii Walencik, Ewy Buczkowskiej i Pawła Drzewieckiego

21.00 – 21.30
Wspólna zabawa na Placu Baczyńskiego

21.30
Uroczyste zamknięcie Senioriady